Milliókat fizethet, aki nem figyel: Drasztikus tiltás lépett életbe a kánikula miatt

Hivatalosan is életbe lépett a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) által elrendelt szigorú tűzgyújtási tilalom. A rekkenő hőség és a szárazság miatt hétfőtől Budapesten és több vármegyében is tilos a szabadtéri égetés, a szabályszegőkre pedig brutális pénzbírság vár.
Pusztító veszély
A tartós kánikula és a csapadékhiány miatt a biomassza teljesen kiszáradt a magyarországi erdőkben és az azokhoz közeli területeken, ami rendkívül magas tűzkockázatot eredményez. A NÉBIH közleménye szerint a tüzek már kisebb szél esetén is gyorsan terjedhetnek, és akár 15–30 méteres lángmagasságú koronatűzzé fejlődhetnek. Emiatt június 22-től Budapesten, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyékben is érvénybe lépett a tűzgyújtási tilalom, míg Pest, Heves, Csongrád-Csanád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Bács-Kiskun vármegyékben fennmarad a korlátozás. „A tűzgyújtási tilalomnak megfelelően tilos tüzet gyújtani belterületi és külterületi erdőkben és azok 200 méteres körzetében fekvő külterületi ingatlanokon, valamint fásításokban” – figyelmeztet a hatóság, kiemelve, hogy a tilalom a kijelölt tűzrakóhelyekre is vonatkozik. Saját belterületi kertben a bográcsozás ugyan megengedett, de a szálló zsarátnokok miatt ott is fokozott óvatosságra, gáz- vagy elektromos grill használatára intenek mindenkit. Kiderült, mi lehet a szabályszegők büntetése.






















