Lifestyle

A legkeményebb férfiak - 3+1 tény, amit nem tudtál a tengerészgyalogosokról

Profik, bátrak és jóképűek.

3+1 érdekesség az amerikai tengerészgyalogosokról

A világ talán legkeményebb egységeként számon tartott SEAL neve azt követően vált világszerte ismertté, hogy 2011-ben katonái likvidálták Oszama bin Ladent. Az amerikai haditengerészet különleges műveleti alakulatának megalapítását még J. F. Kennedy rendelte el a '60-as években, és azóta az egység számtalan, többnyire titkos akcióban vett részt. És hogy milyen típusú bevetések ezek? A SEAL Team című sorozat bepillantást enged ezeknek a hősöknek a mindennapjaiba, de addig is összegyűjtöttünk néhány érdekességet, amit mindenképpen tudnod kell az amerikai tengerészgyalogosokról.

A kiképzés

Az amerikai tengerészgyalogosok kiképzését a világ legkeményebbjének tartják, száz jelentkező közül többnyire csak két-három főnek sikerül teljesíteni. Ahhoz, hogy valaki csatlakozhasson a SEAL egységhez, vagyis a fókákhoz, először amerikai állampolgárságra van szüksége. Ha ez megvan, már csak a kiképzést kell teljesítenie, ami a következő feladatokból áll össze: 43 fekvőtámasz és 50 felülés két perc alatt, 1,5 mérföld (kb. 3 km) futás 11 percen belül, legalább 6 húzódzkodás és 457 méter úszás 12:30 perc minimális szintidővel. Ha ezeket sikerült megfelelően teljesíteni kezdetét veszi a féléves kiképzés, aminek zárása az úgynevezett Pokol Hete. A név már sokat elárul, ezen időszak alatt a jelöltek csupán 15 órát alszanak, miközben brutális feladatokat kell átélniük. Nem véletlen, hogy arra is volt példa, hogy egy adott évben senkinek sem sikerült befejeznie a kiképzést.

Lapozz, cikkünk folytatódik!

Oldalak

Lifestyle
Egészség
A fogamzásgátló tabletták a terhességmegelőzés egyik legnépszerűbb formái Magyarországon is az óvszer mellett. Most megmutatjuk, mi történik, ha elfelejtetted bevenni az adagodat.
Utazás
Ez lesz a világ 6.legmagasabb épülete.
Utazás
Magyarországon rendkívül népszerű ez a hely a turisták körében, de balesetveszélyessé vált, így le kellett zárni.