Lifestyle

Ragyogó eredménnyel tért vissza Milák Kristóf, de Hosszú Katinkának sincs miért szégyenkeznie

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, amin Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott, írja az MTI.

Nagy visszatérők

Elsőként a 2016-ban Rióban háromszor aranyérmes Hosszú mutatkozott be, 200 méter vegyesen 2:16.58 perccel nyerte futamát, amivel összesítésben az első helyen jutott a fináléba. A 34 éves Hosszút a 2022-es római Európa-bajnokságon láthatta utoljára a közönség, célja, hogy Párizsban ott legyen a hatodik olimpiáján.

Milák Kristóf hat számban nevezett az országos bajnokságra, elsőként 100 méter gyorson állt rajtkőre, 49.02 másodperces eredménnyel nyerte előfutamát – ez nem sokkal marad el az olimpiai szintidőtől (48.34) –, és megelőzte a szám történetének egyetlen magyar világbajnoki érmesét, a februárban Dohában harmadik Németh Nándort (49.10).

A Honvéd 24 esztendős úszója legutóbb egy éve, a kaposvári országos bajnokságon mérette meg magát. Tavaly májusban viszont felhagyott az edzéssel, mivel úgy érezte, pihenőre van szüksége. A 2023. júliusi fukuokai világbajnokságon sem vett részt, és noha szeptemberre ígérte visszatérését, ebből végül semmi nem lett. Ahogy a Telex.hu is megjegyzi, Milák Kristóf februárban kezdte meg a felkészült a nyári párizsi olimpiára.

Alig több mint három hónap van hátra a 2024. évi nyári olimpiai játékokig, melyeknek a francia főváros, Párizs ad otthont. Jövő héten kezdődik az Úszó Országos Bajnokság, amely eldöntheti, hogy Telegdy-Kapás Boglárka és Telegdy Ádám ott lesznek-e a párizsi olimpián.