Egy másik rossz szokás, amibe sokan beleesünk: a telefonunkért nyúlunk és görgetünk, amint felébredünk. Erre az útra még könnyebben tévedünk, ha a telefonunk ébresztőóraként szolgál - még mielőtt magunkhoz térnénk, már nyúlunk is a telefonunkért, hogy megnyomjuk a szundi gombot. Ez a lehető legrosszabb módja a napunk indításának. "Azzal, hogy reggelente a telefonunkért nyúlunk, és rengeteg inger ér bennünket a kézben tartott eszközeink által, máris feszültek vagyunk, és ez szorongást vagy nyugtalanságot okozhat bennünk" - mondja Serena Rakha, az NHS háziorvosa és életmódgyógyászatra szakosodott egészségügyi coach a Metro-nak. "Az idő, amit a görgetéssel töltünk, kiváltja az adrenalinnal táplált harc/menekülés választ. Az e-mailek, a hírek és a közösségi platformok ellenőrzése még azelőtt, hogy kilépnénk a házból, állandó "mikrostresszt" okoz a szervezetben, ami viszont kihat a teljesítményünkre, a koncentrációnkra és a hangulatunkra a nap folyamán, ami rossz ételválasztáshoz és más negatív viselkedésformákhoz vezet. Ez negatív hatással lehet a mentális és fizikai egészségünkre" - tette hozzá.
Fotó: Pinterest
Egy másik rossz szokás, amibe sokan beleesünk: a telefonunkért nyúlunk és görgetünk, amint felébredünk. Erre az útra még könnyebben tévedünk, ha a telefonunk ébresztőóraként szolgál - még mielőtt magunkhoz térnénk, már nyúlunk is a telefonunkért, hogy megnyomjuk a szundi gombot. Ez a lehető legrosszabb módja a napunk indításának. "Azzal, hogy reggelente a telefonunkért nyúlunk, és rengeteg inger ér bennünket a kézben tartott eszközeink által, máris feszültek vagyunk, és ez szorongást vagy nyugtalanságot okozhat bennünk" - mondja Serena Rakha, az NHS háziorvosa és életmódgyógyászatra szakosodott egészségügyi coach a Metro-nak. "Az idő, amit a görgetéssel töltünk, kiváltja az adrenalinnal táplált harc/menekülés választ. Az e-mailek, a hírek és a közösségi platformok ellenőrzése még azelőtt, hogy kilépnénk a házból, állandó "mikrostresszt" okoz a szervezetben, ami viszont kihat a teljesítményünkre, a koncentrációnkra és a hangulatunkra a nap folyamán, ami rossz ételválasztáshoz és más negatív viselkedésformákhoz vezet. Ez negatív hatással lehet a mentális és fizikai egészségünkre" - tette hozzá.