7 dolog, amit biztosan nem tudtál a szaunázásról

Ugye veled is előfordult már, hogy bizonyos helyzetekben elbizonytalanodtál, lehet-e szaunázni, vagy sem? Igyekszünk választ adni a kételyt okozó kérdésekre, hogy önfeledten élvezhessük a forró szauna perceket.

1. Magas vérnyomással tilos?

Ha középmagas (140-170), illetve gyógyszeresen kezelt a magas vérnyomásunk, akkor megengedett a szaunázás, ugyanis a rendszeres szauna használat bizonyítottan képes azt normalizálni.

2. Kisbabát vársz, de szanuázni is szeretnél?

A terhesség első 3 hónapjában nem javasolt a szaunázás, mert ebben az időszakban történik a legtöbb változás az anya szervezetében, illetve ilyenkor a legnagyobb a degeneratív elváltozások kialakulásának lehetősége. Azonban az első trimeszter után lehet szaunázni, csak érdemes csökkenteni a hőfokot, és a bent tartózkodás idejét.

3. Plasztikázás után szabad?

Mint minden műtét után, ebben az esetben is várjuk meg a gyógyulási szakaszt, hiszen a friss seb sokkal érzékenyebb, és könnyebben fertőződik el. A varrat húzódása, a szaunában tapasztalható magas hőmérséklet nem biztos, hogy azt a kellemes relaxáló hatást váltja ki, mint amit amúgy megszoktunk.

4. A sok szaunázás fogyással jár?

Szaunázás során elsősorban vizet és ásványi anyagokat veszítünk, illetve komoly méregtelenítés kezdődik meg, amely izzadás, verejtékezés formájában lesz látható. A méreganyagok ezen kívül a véráramba jutva vizelet és széklet formájában távoznak szervezetünkből, ám ettől nem leszünk jelentősen könnyebbek, és zsírtartalékaink sem „párolognak el”.

További szauna tévhitekért kattints ide!

Oldalak

Utazás
Ide-oda kapkodjuk a fejünket: zavarba ejtő szélsőségek jellemzik hazánk időjárását.
Sztárok
Kálid Artúrt sokan Will Smith magyar hangjaként ismerik. Az is közös bennük a hollywoodi színésszel, hogy mind a kettőjüknek kemény gyerekkoruk volt.
Fashion&Beauty
Anne Hathaway szombat este ünnepelte legújabb filmjének világpremierjét, ez alkalomból pedig nem akármilyen szerelést öltött magára.