Tanulmány igazolta: ezért veszélyesek valójában a késő esti vacsorák

Egy friss tanulmány rávilágított, hogy az egészségünk szempontjából nemcsak az étel minősége, hanem az időzítése is kulcsfontosságú. A késő esti vacsorák ugyanis súlyos kockázatokat rejtenek a szervezet biológiai órája számára.
Meglepő tanulmány
A modern életmód miatt sokan az éjszakai órákra halasztják az étkezést, ám a kutatók szerint ez felborítja az anyagcserét - írja a TWN.hu. Mivel a testünk estére pihenésre és regenerációra van programozva, a késői kalóriabevitel megzavarja az alvás minőségét, növeli az inzulinrezisztencia esélyét és elősegíti a zsírraktározást. "Az eredmények egyértelmű összefüggést mutatnak a lefekvés előtti nassolás, a magasabb vércukorszint és a növekvő derékbőség között" - olvasható a cikkükben.


























