Döntött a bíróság: élete végéig rács mögött marad a halál orvosa, akit a tárgyaláson a történelem egyik legnagyobb bűnözőjének neveztek

Csütörtökön életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek első fokon egy francia aneszteziológust, aki kórházi műtétek során megmérgezett harminc beteget. Áldozatai közül tizenketten életüket vesztették.
A történelem egyik legnagyobb bűnözőjének nevezték
A 15 hétig, óriási médiafigyelem mellett tartott per végén a svájci határ közelében található Doubs megye esküdtszékének elnöke elrendelte az orvos azonnali bebörtönzését. Az 53 éves Frédéric Péchier, akinek ügyvédei jelezték, hogy fellebbeznek az ítélet ellen, soha nem volt őrizetben a 2017-ben indult nyomozás kezdete óta.
Az ügyészség, amely a vádbeszédben a történelem egyik legnagyobb bűnözőjének nevezte az aneszteziológust, kiemelte, hogy az orvostudományt gyilkossághoz használta.
Randall Schwerdorffer ügyvéd viszont azt kérte a bíróságtól, hogy egyszerűen mentse fel Frédéric Péchier-t, mivel nincs ellene megcáfolhatatlan bizonyíték.
Az orvos, akit Franciaországban a „halál orvosaként” ismernek, szenvtelenül fogadta az ítéletet, lányai viszont sírva távoztak a teremből.
A halálesetek 2008 és 2017 között történtek két besançoni magánklinikán, 4 és 89 év közötti betegek esetében.
A vád szerint az aneszteziológus káliummal, helyi érzéstelenítőkkel, adrenalinnal vagy heparinnal szennyezte az infúziós tasakokat, hogy szívmegállást vagy vérzéseket okozzon a kollégái által kezelt betegeknél. Az ügyészség úgy vélte, hogy az orvos a hatalomvágyát akarta kielégíteni, és pszichológiailag akart ártani azoknak az egészségügyi dolgozóknak, akikkel konfliktusban állt.
Amikor a per utolsó napján hétfőn utoljára megkapta a szót, Frédéric Péchier ismételten ártatlannak vallotta magát, ahogy a perben minden alkalommal, amikor szót kapott.
Lapozz, a cikk a galériában folytatódik!
































