Sztárok

Gönczi Gábor: "Ez életem legboldogabb időszaka! Egy éve lett családom"

Interjú - Közelgő karácsonyi koncertjéről, valamint a családjáról, kisfiáról beszélgettünk a népszerű műsorvezetővel, Gönczi Gáborral.

„Van olyan rajongónk, aki középiskola óta jár a koncertjeinkre”

Mitől lesz különleges a december 22-ei koncertetek?

26 éves a zenekarunk, a Smile Rock Circus. Világ életünkben tartottunk klubkoncerteket. 1991-ben, 16 évesen kezdtünk, és már akkor is. Kialakult a rajongótábor, ezek a klubok pedig mindig teltházasak voltak. Eleinte az iskolánkban játszottunk, aztán művelődési házakban, később szórakozóhelyeken. Most először fordult elő, hogy kihagytunk fél évet. Ez azért történt, mert kinőttünk a helyünket, ahol az elmúlt hét évben léptünk fel. Ezért úgy gondoltuk, hogy ideje váltani. Szokták mondani, hogy amúgy is az az egészséges, ha az ember hét évente vált. Így érkeztünk meg a belvárosba, a Fröccsteraszra, ami egyébként már régi álmunk volt. Ez a bulinegyed kellős közepe, úgyhogy nagyon boldogok vagyunk. Mivel december 22-én mindössze két napra leszünk a szentestétől, ez egy karácsonyi hangulatú koncert lesz. Új repertoárral, új ruhával, új koncepcióval készülünk, alig várjuk.

Video Itt a nagy 2026-os szerelmi horoszkóp: érzelmi áttörések éve jön

Milyen a kapcsolatod a rajongókkal? Mennyire ismered őket?

A zenekar rajongótábora olyan 8-9 ezer főre rúg, ezt a Facebook-oldalunkon látjuk, ebből pedig 400-500 fő szokott bennünket elkísérni a fellépéseinkre. Mondhatnám, hogy majdnem mindenkit ismerek, de azért ez nincs így. Az az érdekes, hogy van olyan rajongónk, aki középiskola óta jár a koncertjeinkre. Láttuk őt leérettségizni, megházasodni, gyereket nevelni, láttuk bankigazgatóként, láttuk elválni és újraházasodni. Tényleg van a rajongótábornak egy olyan része, akinek 20-25 éve a kedvencei vagyunk és számára a tökéletes kikapcsolódás, ha eljön a klubkoncertjeinkre. Olyan is akad bőven, aki már a gyermekével együtt jön. Általában a 20-40 év közöttiek azok, akik szeretnek minket. Nagyon meg tud hatni, amikor egyikük-másikuk azt mondja, nem szokott szórakozni járni, de egy Smile koncertet sosem hagyna ki. A jó hangulat megmaradt a 26 év elteltével is, miközben sok minden változott. Annak idején például magunk raktuk ki a plakátokat a Blaha Lujza téren, amiért a rendőrök megkergettek. Hiszen ez illegális plakátragasztásnak minősült akkoriban. Ma pedig már olyan egyszerű, hiszen csak csinálunk egy Facebook-eseményt.

Nem nehéz összeegyeztetni a zenekari próbákat a tévés munkákkal? Hogyan tudod ezt megoldani?

Az az igazság, hogy de, nehéz, azonban muszáj megcsinálni. A Smile egy művészi produkció, 15 embert érint. Ráadásul nekünk egy hónapban nagyon sok fellépésünk van. Szóval a háttérben komoly szervezési munka folyik. Meg kell találni azokat a közös szabad estéket, délutánokat, esetleg hétvégéket, amikor tudunk próbálni. Persze ezt csak úgy lehet, hogy közben nem veszélyeztetjük a családi életünket. Rendszeresen tehát nem tudunk próbálni. Nem ebből élünk, mindenkinek van polgári állása. Ennek ellenére erre a mostani koncertre is sok meglepetéssel és komolyan készülünk.

Lapozz, cikkünk a következő oldalon folytatódik!

Oldalak

Sztárok
Lifestyle
Sztárok
A rajongók teljesen kétségbeestek, amikor kiderült, hogy a népszerű magyar zenekar frontembere egy súlyos, gyógyíthatatlan fertőzéssel küzd. A zenész most megtörte a csendet, és a közösségi oldalán...
Fashion&Beauty
Kétség sem fér hozzá, hogy Charlène hercegné volt a leggyönyörűbb az idei Monte-Carló-i Televíziós Fesztivál záróünnepségén – felejthetetlen estélyi ruhája láttán biztosan neked is tátva marad a szád...
Egészség
Alaposan oda kell figyelni idősebb korban az étkezésre, ráadásul most sok ételről kiderült, hogy nyugdíjas korban pont az ellenkező hatást érhetik el.
Lifestyle
A hűtő megy, így az egyik magyar boltos úgy döntött, hogy ezekre az üdítőket hűtési díjat tesz rá.
Fashion&Beauty
Amikor beköszönt a nyári hőség, sok nő számára nem könnyű olyan ruhákat találni, amelyek egyszerre kényelmesek, szellősek és előnyösek is az alakra. Pedig a stílus nem méret kérdése: a jól...