Lifestyle

Muri Enikő: "Minden előadás előtt izgulok!"

Muri Enikő az X-Faktorban már bizonyította, hogy milyen nagyszerű hangja van, néhány hónapja pedig önálló nagylemezzel örvendeztette meg rajongóit. A fiatal énekesnő ezen kívül a Madách Színház színpadán is játszik, és a jövőben egyéb izgalmas projectek is várnak rá. Enikő többek között ezekről mesélt, de szó esett különöleges babonákról és fanatikus rajongókról is.

Most mivel foglalkozol éppen? Miken dolgozol?

Video Itt a nagy 2026-os szerelmi horoszkóp: érzelmi áttörések éve jön

Jelenleg izgatott vagyok, hogy újra a Madách Színház színpadára léphetek, mint Vágó Márta, az Én, József Attila című musicalben. Szeretnék idén még egy videoklipet készíteni, és sok helyen fellépni. Számos futó projectem van, amikről még nem beszélhetek, de azokat is izgatottan várom!

Az új kliped a Késő már. Mesélj kicsit a forgatás kulisszatitkairól! Neked mennyire volt beleszólásod az elkészítésébe?

Nagyon jó kis forgatás volt! Azért izgultam is, de bíztam benne, hogy a legjobb formámat tudom majd nyújtani. Rengeteget dolgoztunk rajta, teljes volt az egyetértés, az ötlet is nagyon tetszett, amit kitaláltunk hozzá. A klip elég megosztó lett, de hát melyik nem az? Kulisszatitokkal nem nagyon szolgálhatok, talán csak annyival, hogy nagyon furcsa érzés volt, hogy sokszor alig viseltem ruhát. Féltem, hogy mit fognak mondani rólam az emberek, de szerintem nem lett annyira vészes, és a végeredmény mindenképp magáért beszél.

Van példaképed?

Természetesen, méghozzá több is: Beyonce, Whitney Houston, és Marion Cotillard személyében. Beyonce egyszerűen lenyűgöző a színpadon, egy korty víz nélkül képes végigcsinálni egy egész koncertet, amit végig is táncol. Whitney Houstont a hangja miatt imádtam, mindig is zseniális dalokat énekelt. Marion Cotillardot pedig a Piaf című filmben nyújtott alakítása miatt szerettem meg. Kiváló színésznő, és egyben gyönyörű hangja is van. Megérdemelte az Oscart!

Ha bárkivel elénekelhetnél egy duettet, kit választanál?

Fogós kérdés, nagyon sok mindenkivel. Elsősorban Beyonce-t mondanám, de kipróbálnám a közös éneklést Adele-lel is. Mindketten zseniális énekesnők. Ha pedig a pasik közül kellene választanom, akkor egyértelműen Robbie Williams-re adnám a voksom.

Milyen zenéket szeretsz hallgatni?

Nagyon szeretem a filmzenéket, sok meg is van belőle. Kedvenceim közé tartoznak például a James Bond filmek zenéi, és az Eredet filmzenéje is. De mindenevő vagyok, kivéve a hard-metalt és a techno zenét. Ez a két műfaj valahogy nem igazán áll hozzám közel.

Hogyan jellemeznéd a saját zenei stílusodat?

Pörgős, csajos, eredeti, őszinte, néha magányos, álmodozó. Ezekről szólnak a dalaim is az Enciklopédia című lemezen, ami már augusztus 28-tól kapható a boltokban. Én is a pop műfaj képviselője vagyok, de nem áll tőlem távol a country sem.

Tartod még a kapcsolatot a többi X-Faktorossal és a mentoroddal?

Igen, tartjuk a kapcsolatot a többiekkel, és nagyon jókat szoktunk együtt nevetni! Ferót pedig képtelen vagyok elfelejteni! A legjobb mentort kaptam, nagyon sok hálával tartozom neki! Jó volt vele együtt dolgozni, és a mai napig, ha találkozunk, mindig elmondja, hogy: „Kicsi, ha bármi van, hívjál, segítek!” Hát ilyen egy igazán jó mentor, nem?

Nem szoktál izgulni, mikor a színházban lépsz fel? Van valami különleges szokásod vagy babonád az előadások előtt?

Minden előadás előtt nagyon izgulok, hogy tudjam a szöveget, hogy ne jöjjön rám a csuklás éneklés közben, és hogy ne essek ki a szerepből. Sok tényező van, ami bezavarhat, de erősen kell koncentrálni, és akkor minden rendben megy. Fellépések és előadások előtt igyekszem mindig beénekelni, és kérem a Jóistent, hogy segítsen, hogy a legjobb formámat hozhassam. Babonás vagyok egyébként, talán túlzottan is. Ha leesik egy papír a földre, legyen az írott vagy teljesen üres, mielőtt felveszem, mindig rálépek. A fekete macskákat kerülöm, és ha viszket az orrom, lekopogom az állam. Sok ilyen babonám van, lehet, hogy ciki, de nálam valahogy bejön.

A rajongókkal hogyan tartod a kapcsolatot? Volt velük kapcsolatban valami extrém élményed?

Vannak olyan rajongóim, akik igyekeznek minden fellépésemre eljönni. Ez hihetetlenül jól esik, mindig elbeszélgetek velük. Szinte minden fellépésen dedikálok, ami remek alkalom arra, hogy a rajongók minél többet megtudjanak rólam, és én is megkérdezhetem tőlük, hogy érezték magukat. Fellépés közben is szoktam velük beszélgetni, mert fontosnak tartom. Az extrém élményeket illetően, volt egy fiú, aki gyűrűt vett nekem, és arra kért, hogy legyek a barátnője. Kedves gesztus volt tőle, de ez természetesen nem így működik, legalábbis nálam semmiképp sem. Jól esett azért a dolog, ő pedig szerencsére megértette, hogy több nem lehet közöttünk.

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
Újabb fordulatot vehet a sussexi házaspár és a királyi család kapcsolata: sajtóértesülések szerint Meghan Markle szeretné rendezni a viszonyt a monarchiával, ám Kamilla királyné nem túlzottan...
Lifestyle
A Szűz ma rájöhet, hogy nem mindig a nagy változtatások hozzák a legjobb eredményt.
Fashion&Beauty
A virágmintás ruhák évről évre visszatérnek a nyári divatba, de idén minden eddiginél izgalmasabb formában hódítanak. A tervezők teljesen újragondolták ezt az időtlen klasszikust, így a 2026-os...
Sztárok
Lea Thompson ritkán mutatkozik nyilvános eseményeken, most azonban kivételt tett lánya kedvéért – a vörös szőnyegen minden tekintet rájuk szegeződött, hiszen Zoey Deutch és édesanyja fantasztikusan...
Lifestyle
Vannak azok az autós részletek, amiket nap mint nap látunk, mégsem foglalkozunk velük különösebben. Ott vannak a szemünk előtt a műszerfalon, felvillannak tankolásnál, vezetés közben, indulás előtt,...
Sztárok
Bár II. Erzsébet királynő és húga, Margit hercegnő egész életükben szoros kapcsolatot ápoltak, személyiségük és életfelfogásuk szinte mindenben különbözött egymástól. Míg az egyikük a fegyelem és a...