Nagy a baj: Pusztulni kezdtek az örökéletűnek tartott fák

Ez lehet az ok
A dél-afrikai, romániai és amerikai egyetemek kutatói egy nemrég közölt tanulmányban arra próbáltak rájönni, hogy mi állhat a tömeges pusztulás hátterében. Az viszonylag hamar kiderült, hogy nem egy járvány volt a kiváltó ok.
“Azt gyanítjuk, hogy a fák pusztulásuknak egyik oka Afrika klímájának jelentős változása lehetett”
- mondta Adrian Patrut, a Babes-Bolyai Egyetem kutatója. Összesen 9 fa pusztult el a 13 legöregebb fa közül, és 5 a legnagyobb 6 majomkenyérfa közül.
























