Utazás

Néhány nap, és tényleg berobban a kánikula Magyarországon

A tomboló kánikula szinte minden átmenet nélkül váltja majd fel az őszies időjárást. Máris mutatjuk, meddig emelkedik a hőmérséklet június első napjaiban.

Nincs menekvés: nyakunkon a hőségszezon

Az utóbbi időben meglehetősen sokszor hallhattuk, hogy idén "elmaradt" a tavasz, és hogy voltaképpen még Norvégiában is melegebb, barátságosabb időjárás honol, mint Magyarországon. Sok igazság van ezekben a megállapításokban, és májusban tényleg hűvösebb volt az ilyenkor szokásos átlagnál, ám most már kétség sem férhet hozzá: jövő hónapban törleszti adósságát az időjárás: ránk tör a fojtogató kánikula, ráadásul rögtön végigsöpör az országon egy hőhullám, így tulajdonképpen alkalmunk sem lesz rá, hogy felkészüljünk az évszakváltásra, hiszen pillanatok alatt fog lezajlani minden.

Az elmúlt időszakban egyébként egy Grönland feletti anticiklon alakította Magyarország időjárását, s az óramutató járásával megegyező forgásával hűvös, sarkvidéki levegőt sodort felénk - magyarázza a 24.hu-nak Molnár László, a Kiderül.hu meteorológusa.

Ennek köszönhető, hogy májusban is őszre emlékeztető időjárás honolt hazánkban, ám a jövő héttől ennek vége szakad.

Ha kíváncsi vagy rá, hogy pontosan mikor, milyen hőmérsékleti csúcsokkal tör ránk a kánikula, akkor lapozz tovább! A cikk a galériában folytatódik!

"Csütörtökön még egy hidegfront hatása érződik, szombattól viszont gyors melegedés indul, a jövő hét viszonylatában már hőhullámról beszélhetünk" - mondta Molnár, majd hozzátette: a szerdán érkezett hidegfront nem az anticiklonnak köszönhető: ezt már egy Északnyugat-Európa felett örvénylő ciklon sodorta a mi régiónkba.
Kattints a további képekért!

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Video Horányi Juli, Tóth Vera, Mihályfi Luca: Tényleg nehezebb nőként a zeneiparban?
Utazás
Sztárok
Károly állítólag soha nem érzett még akkora fájdalmat, mint amikor megtudta, mit szervezett a háta mögött kisebbik fia, Harry.
Utazás
A légkör csak átmenetileg nyugodott meg a hétfő délutáni, a piros riasztás kritériumait elérő intenzív zivatarok után. A friss előrejelzések szerint kedden újult erővel támad az ítéletidő.
Sztárok
Bár Ránija és szépséges menye, Rajwa hercegné állítólag meglehetősen jó viszonyt ápolnak, azért a királyné neki sem enged meg mindent, még az öltözködés terén sem.
Sztárok
A Hogyan tudnék élni nélküled? immár hivatalosan is a rendszerváltás óta eltelt 35 év legsikeresebb magyar filmje. Nem meglepő hát, ha máris készül a zenés komédia folytatása.
Sztárok
Jennifer Lopez dögösebb, mint valaha: a világsztár egy napozóágyon heverészve mutatta meg tökéletesen kidolgozott, sportos alakját, amire csak egy aprócska fürdőruhát húzott.
Sztárok
A 76 éves újságíró először saját műsorában tett említést daganatos betegségéről, most viszont hosszasan visszatekintett élete elmúlt, megpróbáltatásokkal tarkított fél évére.