Pintér Tibor bevállalta, amit más nem mert volna: Agárdi Szilvi sokkoló kihívás elé állította

A minap a Whirlpool gyereknapi pizzasütő partiján Pintér Tibor és Agárdi Szilvi is részt vett, ahol az Ülj fel mellém című új podcastjuk különleges forgatásáról meséltek. A lóháton készült interjú során megható és humoros pillanatokból sem volt hiány: Pintér Tibor még azt is bevállalta, hogy bekötött szemmel vágtázzon, hogy átélhesse, milyen kihívásokkal néz szembe Szilvi nap mint nap.
Sztárvendégek lóháton
Május 20-án starolt el Pintér Tibor vadonatúj podcastműsora, az Ülj fel mellém, amely már az első epizóddal különleges és érzelmekkel teli pillanatokat hozott. A műsor egyik legnagyobb különlegessége, hogy a beszélgetések nem egy stúdióban vagy autóban zajlanak, hanem lóháton, a természetben. Az első vendég pedig nem más volt, mint Agárdi Szilvi, aki vak énekesnőként vállalta a közös vágtát Pintér Tiborral. A színész elárulta, hogy hatalmas megtiszteltetésként élte meg, amikor felkérték a podcast vezetésére. Bár eleinte bizonytalan volt a koncepcióval kapcsolatban, mára teljesen beleszeretett az ötletbe.
– Az a megtiszteltetés ért minket nemrég, hogy lesz egy saját podcastom, aminek az a címe, hogy Ülj fel mellém. Az az érdekessége, hogy nem autóban interjúvolom az interjúalanyaimat, hanem lóháton, a természetben – mesélte lelkesen Pintér Tibor. A forgatás végül sokkal mélyebbre ment, mint azt eredetileg tervezték. A színész szerint a beszélgetés során egyszerre volt jelen a humor, a meghatottság és az őszinte emberi kapcsolódás. – Leforgattuk ezt a csodás anyagot. Ez egy mély interjú lett a végén, ahol közösen nagyokat nevettünk és nagyokat sírtunk, miközben Agárdi Szilvi nem látó énekesnőként vágtázott velem egy nagy sík mezőn – mondta.
A lovaglás mindkettőjük életében fontos szerepet játszik. Pintér Tibor régóta a sport szerelmese, Szilvi pedig rendszeresen fellép a Nemzeti Lovasszínház előadásaiban is. A színész elárulta, hogy az énekesnő immár tizedik alkalommal vállal szerepet lóháton a társulat produkcióiban. – A Szilvi rengetegszer lép föl a Nemzeti Lovasszínházban, és most már tizedik alkalommal egy Szilaj nevű lovon vállalja ezt. Például a Prayer duettet szoktuk együtt énekelni, és ezek számomra olyan felemelő pillanatok, hogy mindig azt mondom: ezért megéri élni – fogalmazott meghatottan.
A podcast egyik legerősebb jelenete azonban nem is a beszélgetés volt, hanem egy spontán ötlet, amely végül Pintér Tibort is teljesen kizökkentette a komfortzónájából. Szilvi ugyanis azt kérte tőle, hogy tapasztalja meg ugyanazt, amit ő él át nap mint nap: kössék be a szemét lovaglás közben. – Csináltunk egy olyan mutatványt, amire én nem számítottam. Azt mondta Szilvi, hogy most beköti ő az én szemem, és csináljam végig ugyanazt, amit ő. Bekötötték a szemem, és akkor döbbentem rá, hogy ez micsoda vállalkozás – idézte fel a színész. A produkció során Agárdi Szilvi férje, Gergő segítette őt, aki tapasztalt lovasként végig vezette Pintér Tibort a pályán.
Pintér Tibor szerint a forgatás után még jobban felnéz Agárdi Szilvire, akit elképesztően bátor embernek tart. – A lóról azt mondják, hogy tükröt mutat az embernek. Megmutatja a lelkiállapotát, a félelmeit, az egyensúlyát. És itt az Agárdi Szilviről el kell mondanom, hogy ő magáról ezt nem fogja elmondani… de a világ legbátrabb emberét ismertem meg benne – fogalmazott. Szilvi természetesen humorral kezelte a különleges helyzetet, és viccesen megjegyezte: – Azért rávettem a Tibort, hogy vágtázzon bekötött szemmel. Ez volt a legjobb! Majd nevetve hozzátette: – Én nem láttam belőle semmit, de jó, hogy te se. Gyakorlatilag totális sorstársakká váltunk.
Az Ülj fel mellém készítői azt remélik, hogy a műsor hamar nagy népszerűségre tesz majd szert, és már most több ismert név is szóba került lehetséges vendégként. Pintér Tibor olyan sztárokat látna szívesen a nyeregben, mint Árpa Attila, Nagy Ervin, a Groovehouse énekesnője, Judy vagy Janicsák Veca. A színész szerint a ló egészen különleges módon képes megmutatni az ember valódi személyiségét. – A ló tükröt tart elénk. Megmutatja az aznapi egyensúlyunkat, a félelmeinket és a lelkiállapotunkat is. Pont ezért izgalmas ez a műsor – mondta.
Lead kép: Femcafe



























