Sztárok

Magyar író is szerelmes volt Hitler kedvenc filmrendezőjébe: egyik hódolója öngyilkos akart lenni, miután visszautasította

A náci idők német filmgyártásának "nagyasszonya", Leni Riefenstahl sok mindenkivel került közelebbi viszonyba, amikor kedve, vagy érdeke úgy diktálta. Többek között a 20. századi magyar kultúra egyik jeles egyéniségét is magába bolondította, aki több filmjének forgatókönyvírója lett, s bár a férfi nagyon bízott abban, hogy együtt élik le az életüket, a történet végül más fordulatot vett.

Hitlert is lenyűgözte

Leni Riefenstahl 1902. augusztus 22-én, Berlinben született kispolgári családban: szülei akaratával szembeszállva balett-táncosnőként kezdte pályafutását, s noha tehetségesnek bizonyult, egy baleset következtében abba kellett hagynia a táncot és színésznőnek tanult. A karrierje rövid időn belül beindult, első filmszerepe a Korda Sándor rendezte Tragédia a Habsburg-házban című német némafilmben volt 22 esztendős korában. Azonban nemcsak művészi tehetsége, hanem figyelemre méltó külső adottságai is hamar megmutatkoztak: a férfiak többsége nem tudott ellenállni bájos, már-már kislányos szépségének, ő pedig kihasználta a helyzetet, s élete során számtalan szerelmi kalandba bonyolódott. A rendezőnő hódolói között tartják számon hazánk egyik legelismertebb íróját is, aki menthetetlenül beleszeretett, s már a közös életet tervezte vele, ám a dolgok végül máshogy alakultak…

Adolf Hitlert Riefenstahl külseje és tehetsége egyaránt lenyűgözte, a rendezőnő pedig szintén el volt ragadtatva a náci Németország vezérétől – olyannyira, hogy levélben is megírta neki a személye, valamint a retorikája iránti csodálatát. Hitler odáig volt a rendezői ízléséért, ezért meggyőzte, hogy filmipari tevékenységét a náci párt kötelékében folytassa, így Riefenstahl a diktátor propagandafilmesévé vált.
Kattints a további képekért!

Adolf Hitlernek meglepő betegsége volt, ami miatt krónikus puffadásban szenvedett. A kontrollálhatatlan szélgörcsök mellett Hitler fejfájástól, gyomorgörcsöktől, székrekedéstől, hasmenéstől és más egészségügyi problémáktól is szenvedett. Dr. Ernst Gunther Schenck szerint Hitlernek három súlyos betegsége volt. E betegségek között volt a vastagbélgyulladás, amely valószínűleg az irritábilis bél szindrómát jelentette, és székrekedést és hasmenést foglalt magában.

Leadfotó: Facebook

Oldalak

Sztárok
Lifestyle
A gyógyvizek összetevőinél gyakran említjük a ként, a jódot és a brómot is, azonban létezik egy ritkábban emlegetett, ám annál hatékonyabb összetevő, amely nagyon fontos szerepet játszik a szépségünk...
Lifestyle
A tini-romantika még mindig képes tarolni. Ismét megmutatjuk, hogy mely filmekre kaptak rá a nézők a magyarországi Netflixen!
Sztárok
Zac Efron, hírnevének megszerzése óta rengeteget utazik, mikor munkaügyben, mikor egyszerűen kikapcsolódás céljából. Ennek ellenére sok éven át megőrizte kaliforniai gyökereit, így mindenkit...