86 éves lenne Latinovits: Ezt írta halála napján, utolsó levelében

Imádtuk a hangját, sohasem feledjük.
86 éves lenne a Színészkirály, Latinovits Zoltán
A Jászai Mari-, Balázs Béla-díjas és posztumusz Kossuth-díjas színművész, Latinovits Zoltán 86 évvel ezelőtt ezen a napon látta meg a napvilágot Budapesten. A valaha volt egyik legjobban szeretett magyar színész, ezért sokan a mai napig úgy emlegetik, a Színészkirály. Féltestvéreit, Bujtor Istvánt és Frenreisz Károly szintén nem kell bemutatni. Latinovitsot egész életében bántotta, hogy édesapja nem sokkal az ő születése után elhagyta a családot. A gimnáziumban jött rá, hogy színész szeretne lenni, amikor Bajor Gizi egy diákelőadás után ezt tanácsolta neki.
Latinovits a testvéreivel
Lapozz, cikkünk a következő oldalon folytatódik!
Nem hitték, hogy öngyilkos lett
Latinovits Zotánt rendszerelenesnek tartották akkoriban, ezért nem csinálhatott olyan színházat, amiről mindig álmodott. Emiatt élete utolsó éveiben alig kapott szerepeket, ami miatt mély depresszióba zuhant. Halála napján levelet írt barátjának, Cserhalmi Györgynek, amelyben azt üzente, jobban van.
"A depresszió vagy vélt depresszió ellustított, teljesen elpuhított (...) Tegnap még fél napot ágyban töltöttem. Ma végre nekiláttam a jógázásnak, favágásnak. Ezért ma jobban érzem magam. Most már mindennap háromszor megcsinálom a gyakorlatokat" - írta Latinovits, akit június 4-én a balatonszemesi személyvonat halálra gázolt az átjáróban. Emiatt a mai napig sokan vitatják, vajon valóban szándékosan vetett-e véget az életének. Az őt elgázoló mozdony vezetője azonban egy nyilatkozatában azt mondta, Latinovits feltartott kezekkel lépett elé, jóval a féktávoságon belül. Halálakor csupán 44 éves volt.
A rajongók csalódottak és nagyon aggódnak.
























