Zökkenőmentes óvoda- és iskolakezdés: praktikus tippek a sikeres visszarázódáshoz
Az óvoda- és iskolakezdés minden évben izgalmas és kihívásokkal teli időszak a családok életében. Az új tanév indulása nemcsak a gyerekek számára jelent nagy változást, hanem a szülőknek is, akiknek szintén fel kell készülniük az új napi rutinra, az iskolai teendők és a különórák sokaságára. Ahhoz azonban, hogy a visszarázódás zökkenőmentes legyen, pár dolgot mindenképp érdemes előre megterveznünk, cikkünkben ehhez adunk néhány praktikus tippet!
1. Fokozatosan állítsuk vissza a napirendet
A nyári szünet alatt a gyerekek napi ritmusa lazábbá válik, később fekszenek és kelnek, mint iskolaidőben. Az iskolakezdés előtti napokban éppen ezért érdemes fokozatosan visszaállítani a megszokott napirendet: kezdjük el időben lefektetni a gyerekeket, és reggel is ébresszük őket a szokásos iskolai időben. Ez segíthet abban, az első napokban ne legyenek kimerültek és a változást se éljék meg olyan drasztikusan. A korábbi alvás és ébredés bevezetése az ovisok számára is kiemelten fontos, akik még érzékenyebben reagálhatnak a hirtelen megváltozott időbeosztásra.
2. Szerezzük be előre a szükséges tanszereket
Az iskolakezdés előtti bevásárlás sokszor stresszes lehet, ha viszont utolsó pillanatra hagyjuk, szinte garantált a katasztrófa. Ahhoz, hogy ezt elkerülhessük, célszerű listát készíteni azokról a dolgokról, amikre szükség lesz: tankönyvek, füzetek, írószerek, csomagolóanyagok és egyéb iskolai- vagy óvodai felszerelések. Vonjuk be a gyerekeket is a választásba, hogy ők is részt vehessenek az előkészületekben, így nemcsak a szükséges dolgokat szerezhetjük be időben, de ők is jobban ráhangolódhatnak az iskolakezdésre.
3. Készítsük fel a gyerekeket a változásokra
A gyerekek sokszor bizonytalanok az új tanév kezdetén, különösen, ha új csoportba vagy osztályba kerülnek. Beszélgessünk velük arról, hogy mi vár rájuk, mit fognak tanulni, milyen új barátokra tehetnek szert. Ha van rá mód, látogassunk el velük az iskolába vagy óvodába és mutassuk meg nekik az új környezetet. Így otthonosabban érezhetik majd magukat, és még az is lehet, hogy az újdonság varázsa kétségek helyett várakozással tölti el őket. Az ilyen beszélgetések és előkészületek növelik a gyerekek önbizalmát, és csökkentik a szorongást, így magabiztosabban vághatnak neki az új kihívásoknak.
4. Közösen határozzuk meg a célokat
Az új tanév mindig új lehetőségeket és kihívásokat tartogat, amiket érdemes a gyerekekkel közösen átbeszélni, hogy milyen céljaik is vannak az új tanévre. Legyen szó egy új tantárgy elsajátításáról, jobb jegyek szerzéséről vagy akár egy új sportág kipróbálásáról, a közös célkitűzések motiválják őket. Támogassuk hát őket abban, hogy kitartóan dolgozzanak a céljaik elérésén, és akkor se adják fel a terveiket, ha esetleg nehézségekbe ütköznének.
5. Figyeljünk a megfelelő vitaminbevitelre (X)
A sikeres iskolakezdéshez elengedhetetlen, hogy a gyerekek egészségesek és energikusak legyenek. Az egészséges táplálkozás alapvető szerepet játszik abban, hogy a gyerekek megfelelően fejlődjenek és képesek legyenek koncentrálni az órákon. Éppen ezért fontos, hogy olyan változatos és kiegyensúlyozott étrendet alakítsunk ki számukra, ami tartalmazza a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat. A változatos és kiegyensúlyozott táplálkozás mellett támogathatjuk gyermekünk immunitását és egészséges fejlődését étrend-kiegészítő multivitaminnal.
Az Actival Kid Gumivitamin étrend-kiegészítő készítmény nemcsak cukormentes és finom, hanem a benne lévő összetevők közül az A-, B6 -, B12 -, C-, D3 -vitamin, folsav és cink hozzájárulnak az immunrendszer normál működéséhez. A gyermekek csontjainak megfelelő növekedéséhez és fejlődéséhez szükség van D-vitaminra. Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Fotók: 123rf.com