Lifestyle

Boldog vagy? Akkor hamarosan elüt egy busz

Nem szabad, hogy túl jól érezd magad, mert akkor beüt a katasztrófa.

Majd jól elüt a busz

Nemrég egy beszélgetésnél előjött egy furcsa téma. Szóba került, kinek mennyire harmonikus a kapcsolata a párjával. Az egyik lány - aki már jó ideje feleség -, azt mondta, hogy náluk bizony gyakori az ajtócsapkodás és veszekedés, ritka az, amikor minden simán megy. Én pedig elmeséltem, hogy teljesen harmonikus párkapcsolatban élek, nem ordibálunk és nem borítjuk egymásra az asztalt. (Ez nem azt jelenti, hogy nincsenek köztünk nézeteltérések). Erre az egyik lány, aki igencsak jártas az ezotériában, azzal replikázott: ne aggódjak, ha az életemben túl nagy a boldogság, majd úgyis elüt egy busz. Mert olyan egyszerűen nem létezhet az Univerzum szerint, hogy minden rendben legyen. Mindig kell, hogy történjen valami rossz. Mondanom sem kell, azóta nagyon vigyázok a buszokkal…

Viccet félretéve, erre csak pislogtam. Egyrészt köszi, hogy ilyen jövőt látsz előttem. Másrészt pedig azon gondolkoztam el, hogy tényleg így kell-e élnünk az életünket. Attól rettegve, ha minden túl jól alakul, valami Földön túli erő majd úgyis bosszút áll a boldogságunkért. Na itt álljunk meg!

Én nem ilyen életet képzelek magamnak már jó ideje és javaslom, hogy ezt a gondolkodásmódot más is felejtse el nagyon gyorsan. Nem tudom, ez az egész baljóslatú hit honnan ered. Talán a középkorból, amikor a vallás arra nevelte az embert, hogy a földi létben ne legyen boldog. De ha mégis, egy röpke pillanatig élvezné az életet, Isten majd jól lesújt rá. Azt hiszem, ettől már nagyon messze járunk. Talán az is benne van, hogy mi, magyarok ezt az önsorsrontást különösen magas szintre emeltük. Hiszen balsors, aki régen tép, meg amúgy is; sírva vigad a magyar, mert máshogy nem ér...És mennyivel jobb is a rossz, de ismerős helyzetekhez ragaszkodni, mint kilépni a komfortzónánkból.

Kár arra áldozni az életünket, hogy folyton a rossztól rettegjünk

Erről mindig a Jóbarátok-sorozat egyik jelenete ugrik be, amikor valamelyik szereplő azt mondja: “17-szer kell fel- és lekapcsolnom a villanyt, különben elpusztul a családom”. Ugye, mekkora hülyeségnek hangzik? Hiszen semmilyen ok-okozat nincs a két dolog között, teljesen irreális az egész. Pedig pont ugyanezt csináljuk, és éppen ennyire irreális az is.

Ez persze nem azt jelenti, hogy mindig tegyük azt, amihez éppen kedvünk van, nem törődve másokkal. Ha ilyenek lennénk, előbb-utóbb valóban rádöbbennénk, hogy nem vagyunk boldogok, mert semmi nem maradt körülöttünk.( És persze akkor végre újra bőszen csattogtathatnánk az ugyemegmondtam-ostort). De a sorsunkat semmi nem irányítja, csak mi magunk; kár egy haragos isten vagy más természetfeletti erő számlájára írni.

Merjünk boldogok lenni

Nem egyszerű, hiszen mintha belénk lenne kódolva ez a balsejtelem. Én mégis azt mondom, mindenki legyen bátor, ne büntesse magát vélekedések miatt. Élvezze, ha valami jó és ne arra gondoljon már a nyaralás kezdetén, milyen szar lesz majd egy hét múlva hazamenni. Ezzel nem azt érjük el, hogy soha többé nem történik majd velünk semmi rossz, hiszen az életben vannak fájdalmas, nehéz pillanatok. De ezek feldolgozásában sokat segít, ha nem azt gondoljuk: túl jól éreztem magam a bőrömben, én ezt a rúgást megérdemeltem. Kezeljük helyén a dolgokat. Semmi nem azért történik, hogy az Univerzum nekünk keresztbe tegyen. Ahelyett, hogy az energiánkat a konstans félelemre fordítjuk, inkább tréningezzük magunkat a bátorságra és a nyílt szívűségre, különösen így karácsony környékén.

Minden évben, karácsony közeledtével legalább egyszer vitába keveredek valakivel azon, hogy a műfenyő vagy az igazi a jobb.

Fotó, leadfotó: 123rf.com

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Ha ezt az akadályt is sikerrel veszed, jogosan lehetsz majd büszke magadra!
Egészség
Több komoly betegség kialakulásához is vezethet a használt sütőolaj újrafelhasználása, legalábbis ez derült ki egy friss tanulmányból.
Sztárok
Február elején derült ki, hogy rákkal kezelik a 75 éves brit uralkodót. Egyes bennfentes szerint Károly király betegsége sokkal súlyosabb, mint azt a közvélemény eddig gondolta.