Újabb Guinness-rekord született!

Meglepő hasonlattal kezdte a magyar Willy Wonka, Sánta Sándor, a Guinness-rekorder szaloncukor bemutatóját: senki sem tudja mi volt előbb a szex vagy a szerelem, ugyanígy nem tudjuk, hogy mi volt előbb a szaloncukor vagy a Karácsonyfa. Guinness-rekord léleplezésen jártunk a Bonbonettinél.

Értjük a célzást, és halkan egészítjük ki Sánta Sándor szavait: a szaloncukor olyan mint a szex, ha jó, akkor nagyon jó - ha nem olyan jó, még akkor is jó! Aztán megtudjuk, hogy ez nem igaz. Magyarországon a szaloncukor eladások kétharmadát a gyenge vagy kifejezetten rossz minőségű szalon édességek adják. Elsősorban arról van szó, hogy a csokoládé bevonó, nem is csokoládé, hanem valamilyen növényi zsírokat tartalmazó csokiutánzat.

Hogyan válasszunk jól?
Néhány jó tanáccsal is ellát bennünket a csokigyár igazgató, hogy mire figyeljünk amikor édességet vásárolunk a karácsonyfára. A legveszélyesebb terület az ömlesztett édességeké, ugyanis ilyenkor csak az eladó becsületességére vagyunk utalva, nem tudjuk ellenőrízni, hogy valóban azt vesszük, amit ígérnek nekünk.

Ezután következnek a gyenge minőségű cukrok, amiket jellemzően nagyáruházakban találunk meg. Olcsósága miatt a legtöbben ilyen terméket vásárolnak. Ezek összetevőikben különböznek, az igazi csokoládé bevonattal készült szaloncukroktól. Ha biztosra akarunk menni, akkor mindig csak olyat szaloncukrot vegyünk, amelynek sértetlen a csomagolása, és az összetevők között nem találunk növényiolajokat, zsírokat, egyértelműen fel van tüntetve, hogy igazi tej vagy étcsokoládé bevonatú a termék. A választás egyszerű, ha keresik a csokoládé feliratot a tasakokon vagy dobozokon!- mond gyakorlati jó tanácsot Sánta Sándor, a karácsonyi vásárlás idejére. Veszélyes terület a marcipános szaloncukroké, itt arra fontos figyelni, hogy a marcipán összetevőinek legalább fele mandula legyen, különben igen silány minőséget kapunk.
 

Nap-Hónap-Év
Már nagyon izgulunk, hogy mikor láthatjuk a rekord méretű szaloncukrot, de előtte még meghallgatjuk a Vidékfejlesztési Minisztérium tájékoztatóját, amiből kiderül, hogy vége a trükközésnek, jövő évtől szigorú szabályok lépnek érvénybe a csomagolások feliratozásában. A lejárat dátuma nap/hónap/év formátumú lesz (Uniós előírás), és újra kötelező lesz minden étel zsír és cukortartalmát feltüntetni. Az olvashatatlan feliratok ideje is lejárt, nem kell többé majd világoszöld alapon, sötétzöld betűket bogarásznunk, ha tudni szeretnénk mennyi kalória van a termékekben.

A rekord
Aztán sétálunk is, tömény kakaó illatba burkolózva, az üzemen át, hogy lássuk a Guinness-rekordot. Közben szóba elegyedek a meglepően gyors léptű Sántával, aki elmond egy ökölszabályt a szaloncukrokról: elfogadható minőséget körülbelül 700-900 forintért lehet kapni, míg az igazán csemege szaloncukrot 1300 forintos kilónkénti ár felett árulnak. A határ persze a csillagos ég, de ezek már a kézműves termékek piaca, amit csak egy-egy kisebb boltban érhetünk el.

A csokigyár egyébként nagyon bizalomgerjesztő, teljes a tisztaság, a gépek tömött sorokban ontják a friss cukrokat. Majd megérkezünk a csomagoló csarnokba, ahol feltűnik a rekord: 200 kg, ami azt jelenti, hogy 20.000 darab normál szaloncukrot lehetne készíteni ennyi hozzávalóból, és nem fog kárba menni a sok csokoládé, ugyanis a Béke Gyermekotthon lakói kapják meg Karácsonyra. A mérés után hivatalossá válik az eredmény: a Bonbonetti készítette el a legnagyobb szaloncukrot a világon, újabb magyar Guinness-rekord!


Oldalak

Fashion&Beauty
Ahogy beköszönt a nyár, új lehetőségek és inspirációk nyílnak meg a körömtrendeket illetően is, melyekből idén sem lesz hiány.
Sztárok
Clementine egyre jobban hasonlít az édesanyjára és külsőleg minden adottsága megvan ahhoz, hogy hamarosan a nyomdokaiba lépjen.
Egészség
A kertedben hasznos gyógynövény lehet, a szántóföldeken viszont sok bosszúságot képes okozni.