Gondoltad volna? Ez az oka annak, hogy éjjel jön világra a legtöbb baba

Testünk alkalmazkodott
Az evolúció során az emberi test alkalmazkodott a kezdeti körülményekhez. A szervezetünkben termelődő melatonin nevű hormon - amellett, hogy segíti a nyugodt alvást - a szülés beindításáért is felel, az oxitocin nevű hormonnal közösen.
Ahogyan az a Brightside oldalán is olvasható, szakértők szerint az Egyesült Államokban a legtöbb újszülött hajnali 1 és 7 óra között jön a világra. Emellett megállapították, hogy a természetes szülés útján világra jövő babák leginkább az éjszakai órákban bújnak ki édesanyjuk hasából, a császármetszéssel született babák viszont leginkább a nappali órákban.
























