Ennyi év után kellene lecserélni a klímát, és ennek fontos oka van

Sokan hihetik azt, hogy egy klíma az életünk végéig vígan kiszolgál minket, de már most sem jó, ha nagyon régi faját használunk.
Lehet, azt érezzük, jól működik még a régi, de ez nincs így
A hőhullámok ma már nem csupán kellemetlen jelenségek, hanem komoly egészségügyi kockázatot jelentő időszakok, amelyek hosszabbak, intenzívebbek és gyakoribbak, mint akár tíz–tizenöt évvel ezelőtt. A klíma tehát sok helyen kötelezővé vált, aki pedig elkezdi használni, annál nagy a felismerés, hogyan tudott eddig élni nélküle. Nem kell jégvermet csinálni a házból vagy a szobából, egyszerűen csak kellemes hőmérsékletre beállítani, ami nem izzasztó.
Közben a technológia fejlődése hála égnek nem állt meg. A modern klímák már messze nem azok a zajos, energiafaló készülékek, amelyek a 2000-es évek elején elterjedtek. A mai berendezések hatékonyabbak, csendesebbek, okosabbak, és sokkal jobban alkalmazkodnak a változó környezeti feltételekhez.
A technológiai fejlődés azonban nem jelenti azt, hogy a klímák karbantartása kevésbé lenne fontos. A szakértők egybehangzóan állítják, hogy a klímát évente legalább egyszer, intenzív használat esetén pedig évente kétszer érdemes kitisztíttatni. A tavaszi szezon előtti tisztítás azért lényeges, mert a készülék a téli hónapok alatt porosodik, a hőcserélőn és a ventilátoron lerakódások keletkeznek, amelyek csökkentik a hatékonyságot. Ha pedig a klímát fűtésre is használják (ami Magyarországon egyre gyakoribb), akkor az őszi tisztítás is ajánlott, hiszen a folyamatos működés során a kondenzvíz és a szennyeződések kedvező környezetet teremtenek a penész és a baktériumok számára.
Viszont mikor jön el a pillanat, amikor inkább az egész készüléket érdemes lecserélni? Nos, a galériánkban megmutatjuk!































