Lifestyle

Ilyen következményei lennének, ha a csernobili tragédia ma történne meg

Hogyan kezelné a világ, ha az atomkatasztrófa most következne be?

35 év

1986. április 26-án bekövetkezett az, amiről előtte soha senki nem gondolta, hogy megtörténhet: a csernobili atomerőmű reaktora felrobbant, ezzel pedig az ukrán település örökre beírta a nevét a történelembe. A baleset 35 éve volt, de máig borzongva tekintünk vissza rá, a katasztrófára, ami kis híján Európa pusztulását is okozta. Idén az évfordulón kívül azért is volt sokáig beszédtéma a tragédia, mert megjelent az HBO öt részes minisorozata, mely a több mint három évtizede történt eseményeket dolgozta fel - aki esetleg még nem látta, érdemes belenézni. Az egyes epizódoknak hála mindannyian el tudjuk képzelni, milyen lehetett akkoriban élni és feldolgozni a borzalmakat, és azt hihetnénk, mivel régen volt már 1986, ránk egyáltalán nincs az egész semmilyen hatással. Tény azonban, hogy a Csernobilban bekövetkezett katasztrófa a mai napig befolyással bírhat egészségünkre - hogy miért, arról ide kattintva részletesebben olvashatsz.

Tudjuk, hogy a balesetet anno kezdetben el akarták tussolni, és csak amikor már komoly volt a baj, akkor ismerték be a vezetők, hogy tenni kell valamit. 35 éve végül aztán sikerült megakadályozni a kontinens méretű pusztítást, de vajon milyen következményekkel járna, ha ma történne a tragédia? Ezt taglaljuk a következőkben.

csernobil, atomerőmű, atomkatasztrófa, 2021, történelem

Lapozz!

Fotó: 123rf

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
Az 59 éves színésznőt nemcsak a nagysikerű szuperhősfilmben (és folytatásaiban) láthattuk: játszott az Aranyszem című James Bond-filmben, sőt az Elrabolva-sorozatban is ő formálta meg Liam Neeson (ex...
Egészség
A kertedben hasznos gyógynövény lehet, a szántóföldeken viszont sok bosszúságot képes okozni.
Sztárok
Csütörtök délelőtt jelentették be, hogy az 55 esztendős ausztrál énekesnő is fellép majd az idei Sziget Fesztiválon.