Csernobil környékén vérfagyasztó dolgot szúrtak ki a kutatók, erre senki sem gondolt volna
A csernobili katasztrófa sok mindent megváltoztatott, és a felfedezés óriási lépés az evolúciós folyamatok megértésében.
A sugárzás óriási hatással volt a környezetre, köztük az állatokra is
A csernobili katasztrófa az emberiség történetének egyik legsúlyosabb nukleáris balesete volt, amely 1986. április 26-án történt az akkori Szovjetunió területén, a mai Ukrajnában.
Vlagyimir Iljics Lenin atomerőmű 4-es reaktorblokkjában egy biztonsági teszt során súlyos üzemzavar következett be. A reaktor hűtőrendszere meghibásodott, ami gőzrobbanáshoz vezetett. A robbanás következtében a reaktor épülete súlyosan megrongálódott, és nagy mennyiségű radioaktív anyag került a légkörbe.
A csernobili katasztrófa súlyos hatással volt az élővilágra is. A radioaktív szennyezés miatt számos állat és növény pusztult el, és a túlélők közül sokan genetikai károsodást szenvedtek. Az érintett területeken a biodiverzitás jelentősen csökkent, és több faj populációja is drasztikusan visszaesett.
Azonban az elmúlt évtizedekben a természet részben regenerálódott. Hogy mit fedeztek fel ezzel kapcsolatban a kutatók, az a galériánkból kiderül!
A Paksi Atomerőmű termelését vissza kellett fogni, ráadásul tényleg mindenre figyelnek a szakemberek.