Kamilla behódolt a legromantikusabb trendnek: a királyné stílusa mindenkit elkápráztatott

Nagyon elegáns szerelés mellett tette le a voksát nemrég Kamilla királyné, választásával ráadásul azt is elárulta, hogy nagyon megtetszett neki az egyik legromantikusabb öltözködési stílus.
Sikkes megjelenés
Február 3-án különleges, mégis bensőséges hangulat lengte be a londoni St James’s Palace patinás termeit, III. Károly király és Kamilla királyné ugyanis itt adott fogadást azok tiszteletére, akik nap mint nap csendben, a háttérben, sokszor észrevétlenül dolgoznak a brit társadalom jólétéért. A rendezvény a helyi és regionális önkormányzatok munkatársainak szólt elsősorban – azoknak az elhivatott szakembereknek, akik a társadalom legkülönbözőbb területein tartják mozgásban az országot. A meghívottak között szociális munkások, a családon belüli erőszak elleni küzdelem élvonalában dolgozó vezetők, iskolaigazgatók, közegészségügyi szakértők és fogyatékkal élő polgárokkal foglalkozó koordinátorok is helyet kaptak. Az est egyértelmű üzenete az elismerés volt: annak kimondása, hogy az ő munkájuk nélkül a közösségek nem lennének képesek fejlődni, gyógyulni és összetartani.
Az uralkodópár mellett jelen volt Edinburgh hercegnéje, valamint Gloucester hercege és hercegnéje is, ami tovább emelte az esemény rangját – Edinburgh hercegnéje egy elegáns, csokoládéárnyalatú Armani maxiruhában jelent meg, amely egyszerre sugárzott modern kifinomultságot és időtlen arisztokratikus bájt. A figyelem azonban kétségtelenül Kamilla királyné megjelenésére is összpontosult, nem véletlenül: Őfelsége régóta ismert arról, hogy kiegészítőivel gyakran rejtett üzeneteket közvetít. Nemrég, a Finding Harmony: A King’s Vision című dokumentumfilm premierjén például egy különleges brosst viselt, amelyet a The King’s Foundation rangos hímzőösztöndíj-programjának végzősei terveztek. A film III. Károly természetközpontú szemléletét, a kézműves hagyományok és a fenntarthatóság iránti elkötelezettségét mutatja be – így a „viseld újra, javítsd meg vagy hasznosítsd újra” elv mentén készült ékszer tökéletesen illeszkedett az üzenethez. A brosst tervező Eliza Gomersall és Durga Shanthakumar Highgrove kertjeiből, a király gloucestershire-i rezidenciájának buja növényvilágából merítettek ihletet.
A 78 éves királyné természetesen a fogadáson sem okozott csalódást, sőt: újfent alátámasztotta, hogy hogy remek érzékkel nyúl a divat aktuális irányzataihoz. Most az egyre népszerűbb „milkmaid”, magyarul a legszebben „vidéki romantika” stílusként jellemezhető trendet definiálta újra igencsak előkelő módon, öltözéke ugyanis nőies, lágy vonalvezetésű volt, mégis méltóságteljes és visszafogott, tökéletesen illeszkedve az esemény szellemiségéhez. Ha kíváncsi vagy, milyen fenségesen nézett ki III. Károly neje, akkor olvass tovább a galériában!
Leadfotó: Chris Jackson/Getty Images
Forrás: HELLO! Magazine
























