Nemcsak a látásunk romlik: Hihetetlen, mi történik szemünkkel, ahogy idősödünk

Életkorunk előrehaladtával általában a szem körüli bőr kollagénveszteségét vesszük először észre, hiszen ilyenkor apró ráncok jelennek meg ezen a területen, a bőr pedig vékonyabbá, kevésbé rugalmassá válik. De gondoltad volna, hogy a szem körüli bőr mellett maga a szemgolyó is veszít kollagéntartalmából?

Mi történik a szemünkkel?

Talán téged is meglep a hír, miszerint bizony bőrünk mellett maga a szemünk is veszít a benne lévő kollagénből egy bizonyos életkort követően, ez a jelenség pedig olykor igencsak kellemetlen következményekkel is járhat. A szemgolyó kollagéntartalmának csökkenése állandóan fáradtnak tűnő szemeket, de akár egy különös jelenséget, kifelé forduló, csüngő szemhéjakat is eredményezhet. Persze ez csak nagyon ritka esetben fordul elő, a fáradtnak tűnő tekintet hátterében viszont gyakran állhat kollagénhiány, különösen a 60 év felettiek esetében. Kíváncsi vagy, milyen megoldások léteznek erre a problémára és miért is érdemes odafigyelni szemünk kollagéntartalmára? Olvass tovább, eláruljuk!

„Ha valakit a 80-as, 90-es éveiben látunk, a szemgolyói kisebbnek és beesettebbnek tűnhetnek" - mondja Inna Lazar, szemész. - „Ez azért van, mert a kollagénveszteség nem áll meg a szem pereménél. A szem fehér része, vagyis a szklera is veszíti a benne lévő kollagénből." Szemünk és bőrünk kollagénvesztesége a szemszárazsághoz is hozzájárulnak, hiszen ha a szem alatti bőr lazábbá válik és nem fedi el teljesen a szemgolyót, akkor kevésbé tudja benedvesíteni azt.
Kattints a további képekért!

Az ezerféle bőrápolási csodaszer közül olykor igencsak nehéz feladat lehet megtalálni a valóban hatékony összetevőket, akadnak viszont olyanok is köztük, melyek óriási népszerűségük ellenére nem biztos, hogy minden esetben hatékonyak.

Leadfotó: Unsplash, forrás: allure.com

Oldalak

Video Inspiráló Nők Díj 2024 - Szavazz te is a kedvencedre!
Sztárok
Ismét beindultak a pletykák, hogy milyen lehet Michael Schumacher állapota, miután megjelent egy nyilvános eseményen.
Lifestyle
A téma a mobiltelefonok széleskörű elterjedése óta foglalkoztatja az emberiséget, de vajon mi a teljes igazság? Tényleg agyrákot okozhat a túlzásba vitt mobilhasználat?
Lifestyle