11 ráktípus esélyét növeli a sok ülés - A napi szintű tévézés is árt

A sok ülés káros hatásai
A sok ülés sajnos nem csak abból a szempontból káros, hogy megnöveli a rák kialakulásának esélyét. Negatív hatásainak vége-hossza nincsen:
- növeli a metabolikus szindróma, így a szív-és érrendszeri betegségek esélyét
- mozgásszervi betegségeket okoz
- izomfájdalmat idéz elő
- veszélyezteti a csonthártya, az ízületi szalagok, a porcfelszínek épségét
- megfelelő környezetet teremt a degeneratív elváltozásoknak
- lassítja az emésztést, gyorsítja a hízást
Egy korábbi cikkünkben még részletesebben összeszedtük, mit tesz a testünkkel a túlzásba vitt ülés, ezen kívül arról is olvashatsz benne, szakemberek milyen apró trükköket ajánlanak az egészségünk megóvása érdekében.
Ezekre biztosan nem gondolnál.




























