Egészség

Új gyógyszereket vizsgál a WHO: akár három hatóanyag is segíthet a koronavírusos betegeken

Bár az Egészségügyi Világszervezet korábban is vizsgált már négy készítményt, azoknál nem sikerült jó eredményeket elérni – most újabb három gyógyszer esetében végeznek hasonló teszteket.

Már meglévő gyógyszerek segíthetnek a kezelésben

A WHO újraindítja Solidarity nevű klinikai vizsgálatát, melynek célja, hogy már meglévő és elérhető gyógyszereket találjanak, amelyek felhasználhatók a koronavírus-járványban megbetegedők kezeléséhez – írja a HVG. Az új kísérletben három gyulladáscsökkentő hatóanyagot vizsgálnak, az imatinibet, az infliximabot és az artesunate-ot – mindegyiket a szokásos kezelés mellett adják majd be a betegeknek. Az imatinib egy rákgyógyszer, az infliximabot autoimmun betegségek, köztük Crogn-betegség és reumás ízületi gyulladás kezelésére használják, míg az artesunate-ot eredetileg malária ellen fejlesztették ki. Djillali Annane, a francia Versailles-i Egyetem orvosa szerint nagyon fontos, hogy a kutatóknak a teszt során figyelniük kell arra, hogy a gyógyszerek ne nyomják el annyira az immunválaszt, hogy a páciensek sebezhetővé váljanak más fertőzésekkel szemben. A Solidarity korábbi tesztjein négy másik gyógyszert, valamint egy gyógyszerkombinációt vizsgáltak, azonban a készítmények egyike sem csökkentette a koronavírus miatti megbetegedés okozta kórházi kezelés időtartamát. A kutatásba több mint 11 ezer fertőzött vett részt 30 országból.

Így van most az a fiatal nő, akinek véletlenül az előírt adag többszörösét adták be a Pfizer-BioNTech-oltóanyagból.

Leadfotó, fotó: 123rf

Oldalak

Egészség
Sztárok
Mikes Anna és Krausz Gábor hamarosan visszatérnek Magyarországra az Ázsia expressz forgatásáról. Remélhetőleg csak pozitív élményekkel gazdagodtak odakint.
Sztárok
Rengeteg legendás csókjelenetnek lehettünk már tanúi a filmvásznon, de gondoltad volna, hogy akadnak köztük olyanok is, melyeket a színészek belülről teljesen másként éltek meg, mint azt...
Sztárok
A Buckingham-palota újra és újra azt kommunikálja, hogy Károly király jól van, kezelése pedig remekül halad, ugyanakkor mintha maga az uralkodó egyre inkább aggódna.