Egészség

1970 óta nem volt ennyi halálos áldozata világjárványnak, mint most

Ismét összevetettük a koronavírust a történelem legnagyobb pandémiáival.

Március óta tart Magyarországon

A koronavírus tavaly ősszel jelent meg Kínában, néhány hónap leforgása alatt pedig hazánkba is elért, így március közepétől közel negyedévre az ország kénytelen volt önkéntes karanténba vonulni, bezárkózni és részben leállni. Az Egészségügyi Világszervezet március 15-én világjárvánnyá nyilvánította a Covid-19-et. Nyáron úgy tűnt, a helyzet jobbra fordul, bekövetkeztek az enyhítések Európa-szerte. Nemrég a szakértők felhívták a figyelmet egy második hullámra, mely időközben Magyarországra is lecsapott. A kutatók szerint ez tulajdonképpen még mindig az első szakasz, csupán a szigorítások lazításának köszönhetően, illetve a tömeges érintkezések miatt újra erőre kapott a vírus, és valószínűleg nem ez a fázis lesz az utolsó. Amíg nem fejlesztik ki az ellenszert, addig úgy lehet mindenki a legnagyobb biztonságban, ha betartja a szabályokat, mint például a kötelező maszkviselést és a távolságtartást.

Még tavasszal írtunk egy hosszabb cikket arról, hol foglal helyet a Covid a történelem legnagyobb és legpusztítóbb pandémiái között. Akkor a korona még gyerekcipőben járt, az adatok szerint - csúnyán fogalmazva - "csupán" hatezer halálos áldozatot követelt. Mára ez a szám közel egymillió, fél év leforgása alatt jutottunk el idáig. Nézzük meg, hogy most hol helyezkedik el a vírus a "táblázatban".

Cikkünk folytatódik...

Fotó: 123rf

Oldalak

Egészség
Fashion&Beauty
A hiperpigmentáció olyan állapot, amely során a bőrön sötét foltok jelennek meg, melyek az egyenetlen melanin eloszlás miatt alakulnak ki. A jó hír viszont, hogy felveheted a küzdelmet a nemkívánatos...
Fashion&Beauty
A tavasz elég kiszámíthatatlan évszak és ilyenkor igazi kihívást jelent sikkesen, de mégis praktikusan öltözködni.
Lifestyle