Egészség

Ezzel a trükkel megtudhatod, hogyan hallják a hangodat mások!

Nagyon durva, ki kell próbálnod!

Nem olyan a hangod, mint hiszed

Egy korábbi cikkünkben már elmeséltük nektek az élet egyik fájó igazságát: a saját hangját mindenki másnak hallja, mint amilyen valójában. Ennek nagyon egyszerű oka van.

A hang két különböző úton érheti el a belső fület, ezektől függ, hogyan érzékeljük, halljuk. Az egyik típusban a levegő vezeti, vagyis a körülöttünk lévő környezet továbbítja a külső hallójáraton, a dobhártyán és a középfülön keresztül a csigába, a belső fülben lévő szervbe. A másikban pedig a csontok adják tovább, ekkor viszont a hangszálak rezgései közvetlenül a fej szövetein keresztül érik el a csigát.

A hang, amit akkor hallunk, amikor beszélünk, a csontvezetéses csoportba tartozik. A saját hangszálaink rezgései közvetlenül jutnak el a csigába, de mivel átfutnak a csontokon, torzulva verődnek vissza. A koponyánk csontjai ugyanis csökkentik a rezgések frekvenciáját, vagyis mélyebbnek hallatszik a hangunk, mint amilyen valójában. Ezért van az, hogy amikor egy felvételt hallgatsz vissza, rájössz, hogy itt valami nem stimmel, mert magasabb, furább, "bénább" a hangod, mint gondoltad. Nem a te hibád: ez már a légvezetéses eset. A csiga a hozzá eljutó rezgéseket idegi impulzusokká alakítja át, amiket végül az agyunk értelmez.

De vajon hogyan hallják a hangod mások? Van egy trükk, amivel kiderítheted - lapozz!

Gif: giphy.com

Oldalak

Egészség
Lifestyle
A Napoletana 1963. augusztusában nyitotta meg kapuit a Váci utca 16-ban, az egykori Fontana üzletház helyén. Akkor viszont még nem igazán tudtuk, mi is az az eredeti olasz gasztronómia!
Sztárok
Nagyon sokáig találgatták, hogy Curtis vajon az RTL, vagy a TV2 képernyőjén fog-e feltűnni. A rapper teljes őszinteséggel nyílt meg a témában.
Lifestyle
Az internetes bűnözők meg tudják lovagolni a különböző csaláshullámokat, hogy be tudjanak húzni a csőbe. Még egy OTP-s bankleállásnál is fokozottan oda kell figyelnünk.