Sebestyén Balázsék kihúzták a gyufát: merész húzásuk 11 millió forintba került a rádiónak

A Balázsék továbbra is az egyik legnépszerűbb reggeli rádióműsor Magyarországon, ám a produkciót időről időre kemény kritikák érik amiatt, hogy a műsorvezetők nem mindig tartják be a törvényi előírásokat.
A hallgatók még mindig imádják Sebestyén Balázsék reggeli műsorát
Hihetetlennek tűnik, de a Balázsék című rádióműsor csaknem egy évtizede, 2016. december 5-én debütált a Rádió 1 hálózatán. Miként a Wikipédia szócikke is felidézi, a kezdeti időszakban az adás még Reggeli Show néven ment, csakhogy 2017 áprilisában a Class FM többségi tulajdonosa, Michael McNutt beperelte a műsort készítő céget védjegybirtoklás címén. A Fővárosi Törvényszék később ideiglenes intézkedése alapján megtiltotta a műsor készítőinek - és a Rádió 1-nek - a Reggeli Show védjegy használatát.
Sebestyén Balázsék ugyan fellebbeztek a döntés ellen, később mégis a névváltoztatás mellett döntöttek. A műsor 2017. július 17-től már Balázsék név alatt hallható.
Hosszú ideig Sebestyén Balázs, Rákóczi Feri és Vadon Jani triója vezette a műsort, néhány évvel ezelőtt azonban váltás történt: Vadon Jani 2023 decemberében közölte, hogy befejezi a rádiózást, és a produkcióból is kiszáll. Őt később Ráskó Eszter humorista váltotta, aki azóta a hallgatók egyik nagy kedvencévé nőtte ki magát.
Jóllehet a Balázsék évek óta töretlen népszerűségnek örvend, a műsort meglehetősen sok kritika érte amiatt, hogy a műsorvezetők nem mindig tartják be a törvényi előírásokat.
És bizony most ismét kihúzták a gyufát, ami ezúttal 11 millió forintba került a Rádió 1-nek. De mi is történt pontosan? Nyisd meg a galériát, rögtön mutatjuk!





























