Gondoltad volna? Ezért ülnek a stewardessek a fel- és leszállásnál a kézfejükön - Videó

Nem túl kényelmes, de egyáltalán nem véletlen: a légiutas-kísérők meghatározott testtartásban ülnek le- és felszálláskor. Jobb, ha erről te is tudsz, hogy legközelebb ne érjen meglepetésként.
Repülés
Ha valaki nem személyzeti tag, mégis a duplaülésen kap helyet, annak különleges oka van, mert ezeket az üléseket szinte mindig a személyzet használja. De mikor lehet kivétel, és miért ülnek egyes légitársaságok dolgozói a kezükre? Erre ad választ a TWN.hu cikke. "2023 végén egy Henny nevű légiutas-kísérő TikTok-videóban magyarázta el, miért ülnek ők a Cebu Pacificnél a kezükre téve felszálláskor és leszálláskor. A testtartás az egyenes ülésből, a becsatolt övből és a tenyerükre ülésből áll. A hüvelykujj felfelé, a karok lazán, a lábak a padlón" - derül ki a lap cikkéből. A cél mindenhol ugyanaz: a biztonság növelése. Hogy miért, az is kiderült.


























