Az, hogy a Holdnak létezne egy sötét oldala is, a NASA szerint egyáltalán nem igaz: szerintük amit mi „sötét oldalnak” hívunk, az valójában csak a Hold egy távolabbi oldala, az úgynevezett „túlsó oldal”. Mivel a Hold kering és forog is, így mindig csak az égitest egy részét látjuk, 41%-a azonban soha nem látható a Földről. A látszat ellenére tehát ez azonban nem azért van, mert létezne egy „sötét oldal”: azok a sötétebb foltok pedig amelyek a Földről is láthatók, a „vulkanikus síkság” eredményei.
2/5
Fotó: Pinterest
Video Tabuk nélkül az anyaságról: magyar sztáranyukák őszintén meséltek arról, mi változott meg örökre az életükben
2. tévhit: A holdnak van egy sötét oldala
Az, hogy a Holdnak létezne egy sötét oldala is, a NASA szerint egyáltalán nem igaz: szerintük amit mi „sötét oldalnak” hívunk, az valójában csak a Hold egy távolabbi oldala, az úgynevezett „túlsó oldal”. Mivel a Hold kering és forog is, így mindig csak az égitest egy részét látjuk, 41%-a azonban soha nem látható a Földről. A látszat ellenére tehát ez azonban nem azért van, mert létezne egy „sötét oldal”: azok a sötétebb foltok pedig amelyek a Földről is láthatók, a „vulkanikus síkság” eredményei.