Szaharai homok borította be Dél-Európát, narancssárgára festette az eget - Fotók

Marsbéli tájjá változott az öreg kontinens néhány régiója.
Valahol Európában
Egy szaharai homokvihar miatt felettébb látványos jelenségre lehetnek figyelmesek azok, akik Dél-Európában élnek. A sivatagi homok ugyanis az öreg kontinens több régiójában is narancssárgára festette az eget. Az, hogy a szaharai homok időnként Európáig is elér, önmagában egyébként nem annyira ritka dolog, mint amilyennek elsőre tűnik - a látvány most azonban, amikor földrészünk jelentős, összefüggő területeit hó borítja, tényleg nem mindennapi. A meteorológusok szerint a mostani szél egyébként intenzívebb volt a szokásosnál, így több por- és homokszemcskét sodort magával - írja a BBC.


























