Titkok a repülésről, amikről a személyzet nem akarja, hogy tudjunk

Lerántjuk a leplet pár szaftos részletről.

A lakat nem védi meg a csomagokat attól, hogy kinyissák őket

A bőröndökön lógó csinos zár egyáltalán nem akadályozza meg a profikat abban, hogy kinyissák a csomagokat. Csak egy t(r)oll vagy egy ceruza kell hozzá, és szezám tárulj.

Igazából nem a tűz miatt tilos a dohányzás

Valójában nem a tűzveszély miatt tilos a fedélzeten rágyújtanunk, vagyis nyilván ez is benne van a dologban, de az elsődleges ok más. A gép levegőjét folyamatosan szűrik - a baktériumok kitakarítása érdekében is -, és a dohányzás károsíthatja a berendezést.

A 7 leggyakoribb hiba, ami miatt a bőrönd eltűnik

  • a csomagot visszatartják néhány plusz biztonsági ellenőrzés miatt és nem kerül fel időben a gépre
  • a személyzet van, hogy rossz szállítókocsira teszi a csomagot és nem a jó gépre kerül, így máshol landol
  • a személyzet egy tagja, aki megjelöli a csomagokat, véletlenül rossz címkét tesz a bőröndre
  • az utas elfelejti levenni az előző repülésről megmaradt címkét, ami félreértéshez vezethet
  • az átszállásoknál, kapcsolódó járatok esetében előfordul, hogy nem kerülnek át a csomagok a másik gépre
  • a csomag leesik a szállítókocsiról, így nem kerül fel a gépre (itt meg kell jegyeznünk, a légitársaságok szeretik hangsúlyozni, hogy ez ritkán fordul elő, viszont ennek az ellenkezője igaz, hiszen úgy dobálják a munkatársak a bőröndöket, mintha muszáj lenne, és ha egy-egy lepottyan, hát kit érdekel...)
  • a címke néha elveszik, így érdemes hagyni egy névjegyet a bőrönd belső és külső oldalán egyaránt

Ezért kell repülő üzemmódba kapcsolni a telefont

Egy mobillal nehezen lehetne katasztrófát okozni, nem ez az oka a mindenki által ismert regulázásnak. Az viszont tény, hogy a készülék sugárzása miatt előfordulhat, hogy a pilóta nem hallja a lényeges információkat a diszpécseren keresztül. Ugyanakkor néha még a légiutaskísérők sem tartják be ezt a szabályt.

A légi személyzet hozzátartozói olcsóbban utaznak

A legtöbb légitársaság sokkal olcsóbb jegyeket biztosít a munkatársaknak és azok hozzátartozóinak, mint az utasoknak egyébként. Ezen persze nem annyira lepődünk meg, nyilván ebben a szakmában is ismerik a protekció fogalmát.

A mosdó könnyen nyitható kívülről

Van egy speciális kapcsoló a "tilos a dohányzás" vagy a "mosdó" felirat alatt. Természetesen nem amiatt van ott, hogy zavarják az utasokat a dolguk közben, hanem azért, hogy vészhelyzet esetén egyszerűbben be lehessen jutni és ne kelljen betörni az ajtót.

Mikor a legjobb jegyet venni?

Régebben írtunk már arról, milyen trükkökkel lehet kifogni a legolcsóbb repülőjegyeket. Akkori cikkünkben megemlítettük, hogy vannak olyan napok, amikor kifejezetten leértékelt ajánlatokat tudunk elcsípni. Ilyen például a kedd és a szerda is.

Megéri kedvesnek lenni

Abban azért az összes stewardess egyetért, hogy minél kedvesebbek vagyunk, ők is annál többet fognak megtenni értünk. A munkájukhoz ugyan hozzátartozik a pozitív hozzáállás és a mosoly, de ez nem jogosít fel minket flegmaságra, mondván, hogy úgyis bármit megkapunk. Tapasztalatból tudjuk, hogy az illem és néhány jó szó csodákra képes.

fotó, leadfotó: 123rf

Oldalak

Sztárok
A walesi hercegné március végén, a közösségi médiában jelentette be, hogy rákot diagnosztizáltak az orvosok. A legfrissebb fejlemények arra engednek következtetni, hogy súlyosbodott Katalin állapota.
Lifestyle
Egyetlen dologra érdemes fókuszálnod, amiből rögtön leszűrhető, ha a beszélgetőpartnered épp megpróbál átverni téged.