Utazás

Ennél cukibbat már nem látunk idén! Sörényes hangyász született a Szegedi Vadasparkban

Először született sörényes hangyász (Myrmecophaga tridactyla) Magyarországon, a kölyök még szeptember 12-én jött világra a Szegedi Vadasparkban.

Veprik Róbert igazgató csütörtökön elmondta, hogy az állatkert munkatársai eleinte némi aggodalommal figyelték Ursulát és kicsinyét, hiszen a 2010-ben a nemzetközi fajmegmentési program keretében Szegedre érkezett nősténynek ez volt az első szülése.

Pár nap elteltével azonban megnyugodtak, a kölyök szépen fejlődik az anyja gondoskodása mellett, és most már - némi szerencsével - a látogatók is megfigyelhetik – közölte a szakember. A kölyök apját, a nevének megfelelően kissé harciasabb Árészt jelenleg elkülönítve tartják, nehogy kárt tegyen utódjában.

190 napos vemhesség után született meg

A hangyászok 190 napos vemhesség után viszonylag fejletten hozzák világra kölyküket, a szegedi hangyász csemete ideje nagy részét anyja hátán, vagy éppen faroktövébe kapaszkodva tölti. A nőstény csaknem egyéves koráig cipeli így - most csupán kétarasznyi - kölykét, amely akkorra majdnem olyan nagy lesz, mint anyja.

Video Tabuk nélkül az anyaságról: magyar sztáranyukák őszintén meséltek arról, mi változott meg örökre az életükben

Tetszik az oldal?
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Vadon - Közép- és Dél-Amerika mocsaraiban, erdőiben és füves területein – a hangyász elsősorban hangyákkal és termeszekkel táplálkozik. A hangyafészkeket kiássa, a termeszek betonkeménységű várait pedig hatalmas karmaival bontja meg. A petéket és a kifejlett rovarokat hatvan centiméteres nyelvével gyűjti össze, amelyet egy perc alatt akár százötvenszer is képes kiölteni.

Percek alatt ötszáz rovar

A hangyász többnyire csak rövid időt tartózkodik egy rovarkolónia közelében, mivel a várat védő katonák megtámadják, de ez a néhány perc is elég neki arra, hogy akár ötszáz rovart is megegyen. Ez azonban csak töredéke a vár lakóinak, a kolónia lakói gyorsan pótolni tudják a felfalt egyedeket, így a táplálékforrás megmarad későbbre is.

Jelenleg a sörényes hangyászt a természetes élőhelyek pusztulása és az azokat átszelő utak veszélyeztetik. Rengeteg hangyászt ütnek el az autók évről évre. Az elterjedési területén vadásznak is rá, valahol húsáért, másutt kártevőnek tekintik, máshol házi kedvencnek fogják be az illegális állatkereskedők. Az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetsége fajmegmentési programot indított a faj szaporítására, a kontinensen - az állatkertek nemzetközi adatbázisának adatai szerint - mintegy 120 példány él.

Forrás: MTI
Fotók: MTI, zooszeged.hu

Oldalak

Utazás
Sztárok
A 53 éves francia világsztár, Vanessa Paradis és férje, Samuel Benchetrit tíz év együttlét után különváltak. A szomorú hírt egy közös közleményben jelentették be.
Lifestyle
Félidőhöz érkezett a NAV balatoni ellenőrzéssorozata. A Femcafe értesülése szerint a revizorok rengeteg szabálytalanságot találtak, a bírságok mellett üzletbezárás is fenyeget.
Lifestyle
Az Ikrek életében valaki egyértelműbben fogalmaz, mint szokott, és ez egy játékos beszélgetést váratlanul komolyabb irányba vihet. Íme, hétvégi szerelmi előrejelzésünk!
Utazás
A kánikulát erőszakos zivatarok törik meg: helyenként 90 km/h-s széllel, jégesővel és felhőszakadással csapnak le a viharok az országra.
Sztárok
Ismét édesanya lett a 37 éves Daisy Lowe. A brit modell az Instagram-oldalán osztotta meg a csodálatos hírt és a kisfiáról készült első fotót is. Nem akármilyet.
Fashion&Beauty
Úgy tűnik, egy igazi 2000-es évekbeli darab ismét elfoglalta a divatvilágot. A legstílusosabb Los Angeles-i nők már hétvégi alapdarabként hordják – és könnyen lehet, hogy hamarosan nálunk is...