Utazás

Életveszélyre figyelmeztet a rendőrség a Balatonon

Összefüggő, de életveszélyes jégréteg alakult ki a Balaton déli partján. Nem szabad rálépni, a szabályszegőket megbüntetik.

Életveszélyes a Balaton jege

Életveszélyes jelenleg a Balaton jegén tartózkodni – figyelmeztetett a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtökön a rendőrségi honlapon. Azt írták: a tó parti sávjának egyes részein és a kikötőkben csütörtök hajnalra kialakult jég mindössze 1-3 centiméter vastag, így alkalmatlan a közlekedésre és a sportolásra.

A szabad vizek jegére csak akkor szabad lépni, ha az kellő szilárdságú, nem olvad, nem mozog – hangsúlyozták. „A gyakorlati tapasztalatok alapján az állóvizek jege akkor tekinthető kellő szilárdságúnak, ha vastagsága eléri vagy meghaladja a 10 centimétert” – közölték.

Kitértek arra is, hogy jeges vízből mentett embert nem szabad azonnal túlfűtött, meleg helyre vinni, a jeges ruházatától megszabadítva fokozatosan kell felmelegíteni és orvosi ellátásban kell részesíteni.

Video A Hegyi doktor Magyarországon: Interjú Hans Sigl-el

Felhívták a figyelmet arra, hogy „tilos a szabad vizek jegén tartózkodni: éjszaka és korlátozott látási viszonyok között, járművel, a biztonságos munkavégzés kivételével, kikötőkben és veszteglőhelyeken, valamint folyóvizeken”.

A rendőrök fokozottan ellenőrzik a jégen tartózkodás szabályainak betartását. A szabályszegőket rajtuk kívül a közterület-felügyelők, a halászati őrök és a hivatásos katasztrófavédelmi szerv ügyintézői is figyelmeztethetik, de 5 ezertől 50 ezer forintig terjedő helyszíni bírsággal vagy szabálysértési eljárás indítása mellett akár 150 ezer forint pénzbírsággal is sújthatják – olvasható a közleményben.

Január 19-én hajnalban egy kilométeres szélességű kisbolygó halad majd el a kék planéta mellett. Az idegen objektum nem új a tudósok számára, hiszen még 1994-ben fedezték fel. Méreteibe azonban beleborzongunk - azt pedig inkább ne is feszegessük, mi történne, ha a pályája keresztezné a Földét.

Fotó és leadfotó: MTI / Varga György

Oldalak

Utazás
Home&Design
Évről évre változik, mi számít stílusosnak az otthonokban, de van öt trend, amelyet 2026-ra végleg elenged a lakberendezési világ. Mutatjuk, melyek azok, amelyekre már nem érdemes költeni.
Sztárok
Katalin hercegné karácsonyi koncertjén természetesen jelen volt Vilmos herceg, valamint három közös gyermekük is, a bájos família láttán pedig a népszerű testbeszéd-szakértő szokatlan dologra lett...
Lifestyle
Fény derülhet a Nyilas egy titkára. Napi horoszkóp.
Fashion&Beauty
Felejtsd el a klasszikus parti ruhát – Demi Moore csillogó nadrágkosztümje maga a modern, ünnepi elegancia csúcsra járatott formában.
Sztárok
Ha egyszer III. Károly búcsút int a trónnak — akár halálával, akár lemondással —, akkor Vilmos herceg veszi át az uralkodást, és vele együtt a királyi család arculata is gyökeresen megváltozik.
Lifestyle
A Halak számára 2026 érzelmileg felkavaró, mégis rendkívül tanulságos év lesz, amelyben szerelem, pénz és egészség terén is nagy fordulatokra számíthatnak.