Sztárok

"Ép testben ép lélek" - interjú Rubint Rékával

Réka sikeres fitnesz edző és három gyermek büszke édesanyja. Jelenleg "A Szépségkirálynő" jelölteket készíti fel a nagy megmérettetésre.

Éppen ma kezdődött a Szépségkirálynő választás döntőseinek felkészítő tábora. Hogyan kezdted a felkészítést? Milyennek találod a hölgyeket?

Video Tabuk nélkül az anyaságról: magyar sztáranyukák őszintén meséltek arról, mi változott meg örökre az életükben

Réka: Nagy kő esett le a szívemről, amikor a 25 döntőst kiválasztottuk: szerencsére sikerült megszűrni a mezőnyt és azokat a lányokat kiválasztani, akikkel annyira nagy munkám már nem lesz. Igaz, ha valakinek viszonylag nagy a súlyfeleslege, akkor látványosabb és gyorsabb eredményt lehet elérni, de ez nem mindig van így. Azt gondolom, ha már eleve a „hozott anyag” is viszonylag jó, akkor néhány nap alatt sokkal könnyebb szobrászkodni. Azt én feladatom az, hogy a versenyre,  - az 5 napos felkészítő tábor ideje alatt - a lehető legjobb formájukat hozzam ki a lányoknak.  Minden délelőtt tartani fogok egy 90perces alakreform tornát és egy 30 perces meditációt, amely során megedzem a teljes testüket - főleg a kényes területekre fogok ráerősíteni –, és hangsúlyt kap a lelkükre való figyelem is. A meditáció az új edzésprogramom része, hiszen nagyon fontos a test mellett a lélek is: a tréning erősíti az önbizalmukat és a nőisségüket, amely hatására a színpadon a zsűri elé magabiztosabban állhatnak ki. Egy lány akkor tudja magát jól eladni a színpadon, és azt az érzést kelteni, hogy jól érzi magát a bőrében, ha a lelkünket is ápoljuk. 

 

Szerinted ilyen rövid idő alatt lehet látványos eredményt elérni? 

Réka:
Igen, mert mi már a héten találkozunk velük, és házi feladatokat fognak kapni: megkapják néhány DVD-met, és a pestieknek elő fogom írni, hogy jönniük kell az óráimra, amelyet hetente kétszer tartok a 13. ker., Hegedűs Gyula 86. szám alatt található sportcsarnokban. A többi napokra edzéstervet kapnak, amit otthon meg tudnak csinálni, illetve az update szerint fogják kapni az ételeket. Az étrendjüket a Norbi, az edzéstervüket pedig én írom össze. Úgy állítom őket a kihívás elé, hogy nekik ez egy óriási nagy lehetőség, hiszen a lányok ettől a versenytől nagyon sokat várnak, de ezért nagyon sokat is kell tenni. 4-5 hét alatt nem lehet egy versenyformát elérni, de szép eredményt viszont igen. Ha 100%-osan betartják, amit én és Norbi mondunk nekik, akkor garantálunk egy nagyon látványos változást. Mindenkinek saját magára van bízva hogy betartja-e vagy sem.

 

Nálad hogy kezdődött a sportnak a szeretete? Hogyan lettél ilyen sikeres?

Réka: 12 éves koromig fel voltam mentve testnevelésből, semmilyen sportmúltam nincsen. Vidéken nevelkedtem, a mozgás az abban kimerült nálam, hogy a szüleimmel a háztáji földeken dolgoztam. 13 évesen kerültem közel a sporthoz, akkor ismerkedtem meg egy fiúval, aki sportolt, és ő volt az, akinek az inspirálására elkezdtem mozogni, illetve volt egy nagyon kemény testnevelő tanárom a középiskolának az első évében, aki megkövetelte a teljesítményt, és a kettőnek az ötvözetéből rákaptam az ízére. Ma már a mozgás az egyedüli olyan dolog, amelyben ki tudok kapcsolni. Nekem ez már régen nem a munkáról, vagy hobbiról szól, azért csinálom, mert szeretem, és jól esik. Szerencsés helyzetben vagyok, hogy abban tudok a legjobban feloldódni, és a legjobban azonosulni, ami a munkám is. 

 

A családi életed hogy hangolod össze a munkával? 

Réka: Mikor Zalán megszületett nagyon nehéz volt, mert fenekestül felfordította a jól bevált ütemtervet, de most, hogy már 3 hónapos, beállt az életünk a régi kerékvágásba. A gyereknevelés abszolút összehangolható a munkával: szerencsém van, mert számíthatok édesanyámra is, de amikor ő nem tud segíteni, akkor Norbival próbáljuk megosztani a gyerekek mindennapos felügyeletét. Én egyik gyerekemnek sem vagyok a rabja, nem tartom jónak, ha egy szülő teljesen belebolondul a gyerekébe. Persze ez nem jelenti azt, hogy az ember bizonyos dolgokat nem rendel a gyerek alá, de nem kell mindent a gyerekhez igazítani, hiszen egy kisgyerek akkor boldog, ha a szülei boldogok. Ha a szülő megtalálja a harmóniát a munka és a magánélet között, ami őt boldoggá teszi, akkor a gyerek teljesen jól alkalmazkodik ehhez a helyzethez. Egy pici gyerek érzi a szülő rezgéseit, így ha azt érzi, hogy szeretet, béke és kiegyensúlyozott környezet veszi körbe, akkor ő egy nagyon békés, boldog kisbaba. 
 

Oldalak

Sztárok
Home&Design
A kerek tükrök hosszú ideig megkerülhetetlen szereplői voltak a lakberendezési trendeknek. Ott lógtak az előszobákban, a komódok fölött, a fürdőszobákban, sőt lassan már ott is, ahol egyébként semmi...
Fashion&Beauty
A nyári manikűrök idén minden eddiginél merészebbek és játékosabbak. A klasszikus virágok és gyümölcsminták mellett egy egészen váratlan trend is meghódította a közösségi oldalakat: a tenger ihlette...
Home&Design
Nagyon sokan védekeznek redőnnyel a forróság ellen, azonban sokan rosszul vetik be.
Sztárok
Újabb fordulatot vehet a sussexi házaspár és a királyi család kapcsolata: sajtóértesülések szerint Meghan Markle szeretné rendezni a viszonyt a monarchiával, ám Kamilla királyné nem túlzottan...
Lifestyle
A Szűz ma rájöhet, hogy nem mindig a nagy változtatások hozzák a legjobb eredményt.
Fashion&Beauty
A virágmintás ruhák évről évre visszatérnek a nyári divatba, de idén minden eddiginél izgalmasabb formában hódítanak. A tervezők teljesen újragondolták ezt az időtlen klasszikust, így a 2026-os...