A méltán közkedvelt Művészházaspár 7 év kihagyásával újra együtt a Teátrumban!

Az ismert színészházaspárral, Brunner Mártával és Ács Bálinttal beszélgettünk legújabb előadásukról, a hivatásukról és a közös munkáról.

A Ruttkai Éva Színházban, szombaton lesz a Szomorú szerdák, szerelmes szombatok című darab bemutatója. Hogyan készültök rá? Izgultok?

Márta: Mivel nagyon szűkös volt az idő, rengeteget próbálunk, sőt, még otthon is szoktunk játszani. Ilyenkor átrendezzük a nappalit, mintha színpad volna és elpróbáljuk a jelenteket. Szerencsére szakmailag nagyon jól tudjuk segíteni egymást, a rendező Háda János pedig igazán kiváló rendező. Bár számos fellépésem, szereplésem volt már, még mindig izgulok egy-egy előadás előtt, most különösen, hiszen premier lesz.

Bálint: Szerintem mindenki izgul, még az is, aki nem vallja be. Annyiban nem szoktam izgulni, mert én soha nem megyek színpadra olyan darabbal, amiben nem vagyok biztos. Viszont itt most elég rövid idő jutott a próbára, rengeteg új dolog történt. Számos újdonságot tanultam a Jánostól – ez a legjobb benne. Azért van bennem drukk, hogy a próbák alatt kijött munkafolyamatot, amit sikerült megalkotnunk, élethűen látja-e, aki eljön. Hogy látja-e ugyanazt az érzelmi vihart.

 

Milyen a színpadon együtt szerepelni?

Márta: Részben nagyon jó, részben pedig nehézség. Abból adódóan, hogy már hét éve vagyunk együtt, ismerjük a másik reakcióit, fél szavakból is megértjük egymást, így sokszor kisegítjük egymást egyes helyzetekből. Olykor nehéz, hogy akarva akaratlanul látszik rajtunk, hogy nagyon jól ismerjük egymást, de ugyanakkor ettől jó együtt dolgozni. Bálinttal egyébként nem először játszunk együtt, korábban már több darabban is szerepeltünk együtt.

Bálint: A Mártával való játék nagyon érdekes, hiszen régóta vagyunk együtt, a színházban ismerkedtünk meg. Készítettünk egy közös előadást Pesti Kávéház címmel, ami azért állt közel hozzánk, mert mindent mi csináltunk benne. De ez, azért is más, és egy kicsit új meglátásba helyezte a kettőnk életét, jó kis családterápia volt. Nem mintha mi bármikor is veszekednénk, de csak azért, mert Mártával nem lehet veszekedni. Alapvetően sok olyan konfliktust tudtunk könnyedebben átbeszélni, amelyek lehet, hogy nem kerültek volna terítékre. Úgyhogy szuper.

 

Márta, színészcsaládban nőttél fel, ebből adódóan egyértelmű volt számodra, hogy Neked is ez legyen a hivatásod?

Márta: Igen, majdnem mindig biztos voltam benne, hogy a színészi pálya az, ami igazán Nekem való. Már három éves koromban kamera elé állhattam, majd 1992-ben felvettek a Színházi és Filmművészeti Főiskolára, ami ma már egyetem. Majd egy tévés vetélkedőnek lettem a háziasszonya, amit nagyon szerettem, de egyben féltem is attól, hogy beskatulyáznak. De szerencsére nem így lett, hiszen elismert lettem, mint színésznő. Viszont ennek a hivatásnak az az egyik nehézsége, hogy olykor nagyon sok utazással jár. Kiskoromtól kezdve rengeteget költözködtünk, attól függően, hogy anyukám, hol kapott szerepet. Most már szerencsére több éve egy és ugyanaz a hely az otthonom, nem költözünk, hiszen az sokszor borzasztó megterhelő. Ennek ellenére szeretek utazni, de jó egy helyen megállapodni.

 

Ha már a megállapodásnál tartunk. Jelenleg szabadúszó vagy és a Ruttkai Éva Színházban szerepelsz. Nem hiányzik, hogy egy társulatnak állandó tagja légy?

Márta: Székesfehérváron a Vörösmarty Színháznak évekig állandó tagja voltam, ami nagyon sokat jelentett nekem, több mint ötven szerep és teltházas előadások jellemezték azt az időszakot. A Ruttkai Éva Színházban jelenleg vendégszínészként dolgozom.

 

Bálint, téged legtöbben a SHYGYS együttesből ismernek, hogy kerültél kapcsolatba azonban a színészettel?

Bálint: Már előtte is, pontosan 1993-tól, színházban játszottam. Az együttes után újra elkezdtem színházakba játszani, de nem estem ki egyikből sem, hiszen Mártával járunk fellépni, ahol világslágereket, musicaleket, válogatásokat adunk elő. Ez is jól működik. A színház lenne a főirány, de sajnos a kultúra ma már nehezebben eladható. Ez a darab azért is áll nagyon közel hozzám, mert a dalok, amiket hozzáválogattunk, az én világom, tőlem származnak.

 

 

Mi a meglátásotok a darab főhőseiről és az általuk közvetített értékekről?

Bálint: Maga a két főhős élete a hétköznapokból lett merítve. Egy kedves hölgy, akinek van egy kávéháza és egy író, aki keres egy csendes zugot, ahol írhat. A történet a kettőjük közötti vibrálásról szól. Én próbálkoztam mindig megfejteni a női karaktert is, amit a Mártinak kell megfejteni, és a sajátom is, remélem, hogy a végeredmény jól sikerül. A szeretet, a megértés és az odafigyelés nagyon fontos dolog ebben a darabban, hisz a Márta által alakított pincérlány végtelenségig megértő és türelmes, de azért, mert tudja, hogy van értelme. Gondolom mindenki, aki egy kapcsolatban van, tudja, mi az, amit kapott, és mi az, ami miatt fontos megmenteni.

 

Hogy látjátok, milyen lesz a darab fogadtatása?

Bálint: Maga a fogadtatás, azért nehéz kérdés, mert a darab maga könnyen érthető, de bizonyára voltál te is úgy egy filmmel, hogy nem aznap és ott értetted, meg, hanem másnap. Ha a néző gondolkozni fog rajta, márpedig fog, mert olyan a darab története, akkor megérti. Mindenki azonosulni fog a saját maga nemének megfelelő főhőssel, és elgondolkodik a férfi-női kapcsolatokról, hisz a darab számos kérdést vett fel. Ez a felismerés bármikor bekövetkezhet az elején, a közepén, ha úgy érzi, akár a végén, de el kell gondolkodni, hogy milyen is a darab és mi a mondanivalója.

 

A Szomorú szerdák, szerelmes szombatok című előadás Brunner Márta és Ács Bálint főszereplésével a Ruttkai Éva Színházban tekinthető meg!

 

Oldalak

Lifestyle
Azért valószínűleg nem ez fogja visszatenni Lindsay Lohant a térképre, viszont a frissen felkerült filmek nem igazán tudtak labdába rúgni mellette.
Lifestyle
A TikTokon ezerféle elképesztően zseniálisa takarítási trükkel találkozhatunk, érdemes viszont olykor közelebbről is megvizsgálni, vajon valóban hatékonyak-e ezek a módszerek.
Sztárok
A mindennapok során rengetegen igyekeznek elrejteni ősz hajszálaikat, Salma Hayek pedig egy igencsak meglepő ötlettel állt elő a probléma gyors megoldására.