Emiatt tudták meg a telefonszámodat a hekkerek, komoly a baj

Nagy egyszerű bakiról van szó, mivel 3,5 milliárd felhasználó érintett az ügyben.
A népszerű alkalmazás nehezen akarta kijavítani a hibát
Régen a telefonkönyvben való megjelenés vagy a névjegykártyán feltüntetett szám legfeljebb kéretlen hívásokhoz vezetett. Ma azonban a szám egyfajta kulcs, amely számos online szolgáltatáshoz, azonosításhoz és biztonsági funkcióhoz kapcsolódik.
Gondoljunk csak arra, hogy a legtöbb közösségi platform, banki szolgáltatás vagy e-mail fiók kétfaktoros azonosítást kínál SMS-ben. Ha valaki megszerzi a számunkat, máris közelebb kerül ahhoz, hogy célzott támadást indítson ellenünk.
A WhatsApp esetében különösen érzékeny a helyzet, hiszen a szolgáltatás több milliárd aktív felhasználóval rendelkezik világszerte. Elvileg ennyi aktív felhasználó nincs, amit a sajtó emleget, de a lényeg nem is a pontos szám, hanem az, hogy a felhasználók hatalmas tömege érintett lehetett egy adatlopásban.
Mi történt pontosan, és miért ekkora baj az, azt a galériánkban megmutatjuk!




























