Lifestyle

Újabb borongós délután? Egy jó könyv segít túlélni

Felejtsd el a kinti hideget és latyakot! Ha elmerülsz egy számodra kedves könyvben és pár órát rá tudsz szánni a csendes feltöltődésre, vidámabban fogod látni a világot.

Télen, amikor már délután sötét van és nappal is viszonylag nehéz lámpagyújtás nélkül létezni, legszívesebben egész nap bekuckóznánk magunkat valami meleg helyre. Keress valami kedves zugot a lakásban, szerelkezz fel egy bödön teával, vagy forró csokival, bűnözésenek számító mennyiségű tejszínhabbal a tetején, és olvass. De mit? Íme, tippjeink.

Video Itt a nagy 2026-os szerelmi horoszkóp: érzelmi áttörések éve jön

Krimit
A krimik azért jók, mert tökéletesen lekötnek. Amikor hosszas gondolkozás, és a tények logikus összekapcsolása után arra jutsz, hogy tuti a szobalány volt az, aki belecsempészte a mérget a kávéba, de a következő oldalon megdönthetetlen alibivel áll elő, és felbukkan egy elfeledett szerető, akinek volt egy nagynénje, aki külföldön élt, és az ő unokája találkozott az áldozattal, és írt is neki egy levelet, ami aztán nem érkezett meg, mert valaki nem adta át, és a rejtélyes cigaretta tárcába is csak egy monogram van vésve, és különben is a komornyik igazából nem is komornyik, és kedves barátnőről is kiderül, hogy csak a pénz érdekli, a színésznő pedig mindenkire féltékeny… Nos, akkor biztos, hogy elfelejted, miért is volt rossz kedved.
Tipp: Agatha Christie bármelyik regénye ezt az élményt nyújtja, már akkor is büszke leszel magadra, ha csak majdnem találod el a bűncselekmény elkövetőjét.

Vicceset
Ne zavarjon, hogy a szomszédok csendes őrültnek néznek, mert a lakásodból nem meghatározott időközönként kihallatszik az egész házat megrengető kacagásod. A nevetés az egyik leghatásosabb módszer bármilyen probléma leküzdésére, pláne ha még egy kis nassolni való is van a közelben, meg egy takaró, meg egy puha pulcsi ujja, amivel le tudod törölni az önfeledt örömödben kimerészkedő könnycseppeket.
Tipp: Rejtő Jenő, ha kedveled a kavarásokat, és megdöbbentő szituációkat, illetve Kiss Ádám és Benk Dénes új, Kiss Kiss Benk Benk című könyve, ha szereted az abszolút agymenéseket.

Varázslatosat
Jólesik elmenekülni a mindennapokból valami egészen más dimenzióba, ahol még létezik igaz szerelem, az erdőkben koboldok és tündérek laknak, mindenkinek van egy házi dzsinje, vagy legalábbis egy aranyhala, ami teljesíti a kívánságokat, és úgy általában mindig a jó győz.
Tipp: A Gyűrűk Ura-trilógia vagy a Harry Potter-sorozat. Tudjuk, hogy van filmváltozatuk is, de a könyvek sokkal teljesebb és elementárisabb élményt nyújtanak.

Hosszút
A tél véget nem érőnek tűnik, itt az ideje hát, hogy belekezdj valamibe, amit valójában a nyugdíjas éveidre tartogatsz, de már idegesít, hogy mindenki beszél róla, és te csak azzal tudsz hozzászólni a témához, hogy „ja, az a grafomán pasas, aki folyamatosan csak bonyolítja a dolgokat”.
Tipp: James Joyce: Ulysess. Tavaly jelent meg egy új fordítás, ami négy ember munkája, szóval ha ezt elolvasod, akkor egész nyugodtan megveregetheted a válladat, és büszkén mosolyoghatsz a tükörbe.

Romantikusat
Engedd el magad és ne érezd cikinek, hogy egymás után falod a csöpögős könyveket, nők vagyunk, igenis van igényünk olykor, jogunk pedig mindig egy amolyan igazi romantikus regényt olvasni, amit ha kedvesünk véletlen kinyit, először gyanakvón-kérdőn értelmezni próbálja a szituációt, majd pár másodperc múlva már rohan is ki a világból.
Tipp: Daniel Steel, Claire Kenneth, Nicholas Sparks regényei. Készíts be magad mellé egy doboz zsepit, és egy nagy, puha plüss állatot.

Őrültet
Tavaly megfogattad, hogy a következő telet melegebb éghajlaton töltöd állandó napsütésben, de az se nagy baj, ha tengerpart van a közelben, és a körülmények véletlen összejátszása már megint úgy alakította a programot, hogy mégis itt ragadtál, és kuksolsz a félhomályban? Egy kis őrültség elvisz innen messzire.
Tipp: Jack Kerouac: Úton. Ha rákapsz, folytathatod is, elég nagy a Kerouac legendárium, van választék bőven.

Képeset
Van úgy, hogy egy hosszú fárasztó nap után, amikor 8 órán keresztül kellett adminisztrálni, a szemünk vörösen izzik, és az is nehezen megy, hogy ráfókuszáljunk a kulcslyukra. Ilyenkor vegyél elő egy képes albumot. Lehet művészeti, hogy legközelebb ne csak azt tudd mondani egy Botero-képre, hogy „hű milyen fura, dagi emberkék”, de lehet egy utazási album is kedvenc célországodról, hogy kicsit ábrándozz.
Tipp: Picasso életműve, illetve Sebestyén Anikó Kakasvér és virágszirom - Egy év Balin című útikönyve.

Oldalak

Lifestyle
Sztárok
A hercegné már gyerekkora óta rajong egy bizonyos ételért, amit Vilmossal is megszerettetett, és Katalin ezt a krémes és gyors finomságot azóta gyermekeinek is rendszeresen elkészíti otthon, ha akad...
Egészség
A zsírmáj sokáig az elhízás tipikus következményének számított, ám ma már egyre több olyan esetet diagnosztizálnak, ahol a betegség látszólag egészséges, normál testsúlyú embereknél alakul ki. A...
Sztárok
Tíz nappal halála előtt Diana hercegné egy csendes nyári beszélgetés során olyan vallomást tett, amely mindennél élesebben mutatja meg, mi foglalkoztatta élete utolsó heteiben.
Lifestyle
A Rák ma könnyen hoz olyan döntéseket, amelyek valódi áttörést hoznak. Napi horoszkóp.
Utazás
Szoktad érezni, hogy teljesen más a levegő, miközben vársz a metróra?
Lifestyle
Az Ikrek találkozik egy régi ismerősével, akit most teljesen másképp fog látni. Hétvégi szerelmi horoszkóp.