Hol kezdődik a változás? A válasz egyszerűbb, mint hinnéd!

A tavasz beköszönte sokunkat sarkall változásra, hiszen talán a legszembetűnőbb változás valóban ilyenkor következik be: hideg után meleg, kopárság után zöldellő, virágzó fák. Nem csoda, hogy megszólal bennünk is: ideje megtörni jól megszokott mintáinkat.

Elméletben jól hangzik
Változni viszont az egyik legnehezebb dolog, főleg felnőttkorban. Így téves arra gondolni, hogy egy teljesen új személyiség kialakítása a cél, mivel introvertáltból nem lehet extrovertált hetek alatt, és nem is lenne egészséges, ha ekkora fordulatot várnánk el magunktól. Sokkal inkább olyan apróságokban érdemes gondolkoznunk, mint például: hogyan érvényesíthetném az akaratomat? Mit tegyek, hogy jobban észre vegyék a bennem rejlő értékeket? De talán ami a legfontosabb: mit tegyek ahhoz, hogy elfogadjam önmagamat?
Nem véletlenül mondják: mindenki úgy tökéletes, hogy valójában nem tökéletes. Ezt elfogadni, és a külső-belső hibáinkat realizálni egy remek kezdőlépés lehet. Sajnos – vagy nem sajnos – a közösségi média nap mint nap megmutatja, mennyire felszínes tud lenni az ember ebben a kérdésben és a szépséget rendszerint hajlamosak vagyunk összekapcsolni a sikerrel. Senki sem úgy kel fel reggelente, hogy előtte megnyitják a Photoshopban – bár lassan már tényleg bárki úgy alakítja magát, ahogy akarja. Viszont ez egy hazugság, ami nemcsak mások életét keseríti meg, hanem azét is, aki műveli – és a siker sem innen ered, ennek hiba lenne bedőlni.
Gyakorlatban
Sokat segít, ha saját magunkkal kapcsolatban eljutunk odáig, hogy a jelenlegi állapot, amiben vagyunk, többé nem komfortos számunkra. Akármiről is legyen szó: még mindig nem próbáltam ki azt a hajszínt, még mindig nem merem használni azt az erős rúzst, még mindig nem vettem rá magam a mozgásra. Amikor elkezd diszkomfort érzésünk lenni, ki-ki temperamentumától függően, de az asztalra csap, hogy „Ebből elég!” Itt kezdődik minden.
Amikor a vágyainknak, álmainknak, céljainknak nem akarunk tovább akadályai lenni, olyankor szó szerint kényelmetlenül érezzük magunkat abban a helyzetben, amiben azelőtt teljesen jól elvoltunk. Ez természetesen a belső folyamatokra is éppúgy igaz, de a „tegyél úgy, míg az nem leszel” elv meglepő hatékonysággal működik. Tehát ha elkezdjük kívülről építeni-szépíteni magunkat a kívánt állapot eléréséhez, az előbb-utóbb be is következik. Érdemes ezzel kísérlezetni: legfeljebb sikerül.
A realitás talaján
Ha azonban olyat kívánunk, amik soha nem lehetünk, nem is lesz sikerélményünk. Ez ennyire egyszerű. Példának okáért: hiába szeretne valaki magasabb lenni, ha egyszer nem azokkal a génekkel született. A lényeg pedig ez: abból kihozni a legtöbbet, amim van. Abból profitálni, abban megtalálni mindazt, ami nekem hasznos, és abban megtapasztalni egy bizonyos sikerélményt azáltal, hogy magabiztosan viselem a külsőmet, a személyiségemet.
A realitáshoz tartozik az is, hogy nem lehet mindent egyszerre és azonnal. Fontos, hogy a változás folyamatában megértéssel, szeretettel forduljunk önmagunk felé. Nem biztos, hogy minden úgy fog elsülni, ahogyan mi azt elképzeljük, vannak hibalehetőségek. Ezek miatt viszont tilos önmagunkat hibáztatni, inkább tanuljunk belőle, és a tanulság mentén próbáljuk újra ugyanazt, csak másképp - ugyanis valójában nincsenek hibák, csak kellemes véletlenek.
Még több motivációra van szükséged? (x)
A dm idei éve a változásról szól, a tavaszi küldetése pedig nem más, mint a nők külső szépségének a szerepe. Tavasszal az az üzenetük, hogy ünnepeld meg a szépségedet, merj ragyogni! Ezt üzenheted te is szialidia GIF csomagjával az Instagramon, amit a dmmagyarorszag keresőszóval találsz meg! További inspirációért látogasd meg a dm Magyarország honlapját!