Utolsó esély: már csak ma fizethetsz a régi két- és ötezer forintossal

Elhasználódtak a régiek
A bankjegyek cseréjét többek között az elhasználódás és a technikai fejlődés is indokolja - írja a Profitline.hu. Az MNB egyébként két lépésben vezeti be az új pénzeket, először törvényes fizetőeszközök lesznek, majd 4-6 hónapos szünet után forgalomba kerülnek. Holnaptól már csak a friss, ropogós verziókat használhatjuk.
A '97-től kibocsátott bankjegyeket fokozatosan bevonják
"A Magyar Nemzeti Bank 2014-ben kezdte meg a forgalomban levő forintbankjegyek cseréjét, s képi megjelenését, valamint biztonsági elemeit tekintve megújított, korszerűbb bankjegyeket hoz forgalomba. A jegybank célja, hogy a kibocsátási program lezárultát követően – várhatóan 2019-től – már csak a „Megújul a forint” bankjegysorozat címletei maradjanak törvényes fizetőeszközként a készpénzforgalomban, így a régi, 1997-től kibocsátott bankjegyek fokozatosan bevonásra kerülnek" - olvasható az Magyar Nemzeti Bank oldalán.
Augusztusi pénzhoroszkóp: készülj, változik az anyagi helyzeted!
Rengeteg pénzzel gazdálkodhatnak a csillagjegyek augusztusban, kérdés, mennyire tudják beosztani, mit tudnak kezdeni az összeggel. Mi tagadás, fel van adva a lecke! Olvasd el a havi pénzhoroszkópot, hogy tisztábban láss!
























