Ilyen tulajdonságokkal ruházzuk fel kislányunkat, ha Zsófiának nevezzük el
Nevünkben a sorsunk - tartja a mondás, úgyhogy új sorozatunkkal azoknak szeretnénk segíteni, akik éppen gyermekáldás elé néznek és névválasztás előtt állnak, illetve azoknak, akik szeretnék megtudni, milyen tulajdonságokkal ruházza fel őket a nevük. A hetedik részben a Zsófia nevet elemzi szakértőnk, Kárászné Tomanó Ágnes grafológus szakoktató, szaktanácsadó. Olvass tovább!
Zsófia - 1Z, 1s, 1ó, 1f, 1i, 1a
Szórakoztató grafológia
A cikk a szórakoztató grafológia egyik példája, melynek nincs köze a hagyományos íráselemzéshez. Grafológusunk abból a feltételezésből indul ki, hogy a születési nevünkben szereplő betűk ugyanúgy felruházhatnak tulajdonságokkal, mint ahogyan azt a születéskori csillagállások is teszik. Tőlünk függ, hogy a későbbiekben hogyan használjuk a betűk adta lehetőségeket, azaz hogyan írjuk le őket.
Kezdőbetűje a harmóniáról, a lelki békéről árulkodik. Tulajdonosa sokat tesz nyugalmának, lelki békéjének megteremtéséért. Utal arra is, hogy inkább szellemi-, vagy inkább fizikai örömökkel éri el lelki békéjét, nyugalmát. Akinek kettes számra hasonlítanak a kicsi-, vagy nagy „z”betűi, az egyedül sosem találja meg a lelki békét, neki mindig társra van szüksége ehhez.
Az „s” az anyagi szerzés betűje, mely tulajdonosának anyagiasságát, pénzgyűjtési szokásait hivatott jelezni. A többi betűhöz való kapcsolódása, vagy elkülönülése mutatja meg, hogy tulajdonosa kap-e segítséget az anyagi javak megszerzésében, vagy magára marad ezen a területen, és inkább egyedül jeleskedik.
Az „o”, vagy „ó” betű Én-kép betű, magassága a tulajdonos önértékelésének nagyságát jelzi. Szélessége arról árulkodik, hogy mennyire érzi jól magát a világban. Kerekítésük során bezárhatjuk, vagy megnyitva hagyhatjuk attól függően, hogy zárkózottabb, vagy nyitottabb személyiségűek vagyunk.
Az „f” az egyetlen háromzónás kisbetűnk, amely egyaránt jelen van a felső-, a középső-, és az alsó zónában is. Az érzelmek betűje. Fontos, hogy tulajdonosa hová helyezi a hurkot: felülre, alulra, vagy mindkét területre? A csak alul megjelenő hurok az ösztönterületen kimutatott érzelmekre utal.
Az „i” betű is –hasonlóan az „o”-hoz - Én-kép betű, melynek magassága jelzi írójának önértékelését, önmagához fűződő viszonyát.
És végül az „a” betű, a munkát jelképezi. Tulajdonosai szeretnek tevékenykedni, szeretik a munkát, örömmel végzik feladataikat.