Egyrészt fontos és helyes, hogy törődünk magunkkal, és gondoskodunk arról, hogy egy kapcsolatban ne hanyagoljanak el minket. Az egészséges kapcsolatokban azonban ennek az öngondoskodásnak ideális esetben egyensúlyban kell lennie a másik emberrel való törődéssel. Ha a saját jólétünket a barátunk, partnerünk vagy más hozzánk közel álló emberek jólétével szemben helyezzük előtérbe, ha már nem törődünk azzal, hogy ők hogyan érzik magukat, amikor mi jól vagyunk, vagy ha elvárjuk, hogy a mi hangulatunkhoz igazítsák az érzéseiket, az nárcisztikus vonásra utalhat.
2/4
Fotó: Pinterest
Video Tabuk nélkül az anyaságról: magyar sztáranyukák őszintén meséltek arról, mi változott meg örökre az életükben
Csak a mi érzéseink számítanak
Egyrészt fontos és helyes, hogy törődünk magunkkal, és gondoskodunk arról, hogy egy kapcsolatban ne hanyagoljanak el minket. Az egészséges kapcsolatokban azonban ennek az öngondoskodásnak ideális esetben egyensúlyban kell lennie a másik emberrel való törődéssel. Ha a saját jólétünket a barátunk, partnerünk vagy más hozzánk közel álló emberek jólétével szemben helyezzük előtérbe, ha már nem törődünk azzal, hogy ők hogyan érzik magukat, amikor mi jól vagyunk, vagy ha elvárjuk, hogy a mi hangulatunkhoz igazítsák az érzéseiket, az nárcisztikus vonásra utalhat.