Lifestyle

A Nap-éj egyenlőség nemcsak a tavaszt hozza el, hanem az emberi egységességet is

A nap-éj egyenlőség egy csillagászati esemény, amelyben a földi egyenlítő síkja áthalad a Nap középpontján, ami évente csupán két alkalommal fordul elő, méghozzá március 21. és szeptember 23. körül. Nemcsak csillagászati értelemben fontos erről beszélni, ugyanis más jelentősége is van. Eláruljuk, hogy miről is van szó pontosan!

Márciusi nap-éj egyenlőség

2011 volt az utolsó olyan év, amikor a tavaszi nap-éj egyenlőség március 21-re esett, most már állítólag mindig korábban jön el ez az időpont a szökőévek miatt. A négyévenkénti 45 perces csúszás azt eredményezi majd, hogy 2012-től 2047-ig minden évben március 20-ára, 2048-tól pedig 19-ére esik a csillagászati tavasz kezdete. Az időnként előforduló eltérés a naptári és csillagászati számítás között abból adódik, hogy a római katolikus egyház annak érdekében, hogy a húsvét időpontját egyszerűbben meg lehessen határozni, a nap-éj egyenlőség időpontját mindig március 21-ére teszi. Nemcsak a tavaszt ünnepeljük ezen a napon, hanem A planetáris tudat világnapját is, amely március 21-re esik. Célja az, hogy népszerűsítse a globális tudatosságot, annak átérzését, hogy az emberiség egységes. Ezen a napon úgynevezett napfelkelte-fesztiválokat rendeznek. Lapozz a cikk folytatásáért!

Lapozz a cikk folytatásáért!

Fotó: 123RF.com

Oldalak

Lifestyle
Egészség
Több komoly betegség kialakulásához is vezethet a használt sütőolaj újrafelhasználása, legalábbis ez derült ki egy friss tanulmányból.
Sztárok
Február elején derült ki, hogy rákkal kezelik a 75 éves brit uralkodót. Egyes bennfentes szerint Károly király betegsége sokkal súlyosabb, mint azt a közvélemény eddig gondolta.
Sztárok
Bobbi a legendás énekesnőhöz kísértetiesen hasonló módon vesztette életét, mindössze 22 esztendősen, amikor még előtte állt az élet...