Lifestyle

Gyógyító hatású vagy káros? Mindent a makrobiotikus diétáról

Ezt kell tudni róla.

Mi az a makrobiotikus diéta?

A makrobiotikus diéta több ezer éves múltra tekint vissza. Már Hippokratész ókori görög orvos is említi egyik művében, azoknak az embereknek az életmódjára használja a kifejezést, akik tudják, mit kell ahhoz tenniük, hogy egészségesek és hosszú életűek legyenek. "Az ember legfőbb gyógyszere és a betegségek elsődleges okozója a táplálék" - írta egy ízben.

A makrobiotikus étrend Japánból származik, filozófiai hátterét a taoizmus és a konficuanizmus adja. A jin és a jang egyensúlyán alapszik, azon az elven, hogy a világot két egymással ellentétes, de egymást kiegészítő rész alkotja. Ennek a harmóniának az táplálkozásunkban is meg kell jelennie, az ugyanis, amit elfogyasztunk, minden egyes sejtünkre hatással van, képes befolyásolni az egészséget, a jó testi és lelki közérzetet.

A fogalmat körülvevő szabályrendszer részletes kidolgozása George Oshawa nevéhez fűződik, aki az 1950-es években kezdte népszerűsíteni a makrobiotikus diétát. A férfi az étrend "prototípusával" gyógyította ki magát a tuberkolózisból: az orvosai csak néhány hónapot adtak neki, ő azonban ősi kínai könyvekben kezdett kutatni és az ott található információkból összeállított egy zöldségekből, barna rizsből és levesekből álló étrendet, és kvázi egészségessé "ette magát".

Lapozz, a cikk folytatódik a következő oldalon!

Fotó: 123rf.com

Oldalak

Lifestyle
Lifestyle
Azért valószínűleg nem ez fogja visszatenni Lindsay Lohant a térképre, viszont a frissen felkerült filmek nem igazán tudtak labdába rúgni mellette.
Lifestyle
A TikTokon ezerféle elképesztően zseniálisa takarítási trükkel találkozhatunk, érdemes viszont olykor közelebbről is megvizsgálni, vajon valóban hatékonyak-e ezek a módszerek.
Sztárok
A mindennapok során rengetegen igyekeznek elrejteni ősz hajszálaikat, Salma Hayek pedig egy igencsak meglepő ötlettel állt elő a probléma gyors megoldására.