Fashion&Beauty

Műköröm - Igen vagy nem?

Az egészséges és ápolt megjelenés elengedhetetlen feltétele a kifogástalan manikűr. Kezünk és körmeink ugyanis lelki állapotunkról, egészségünkről árulkodnak. Aki nem elégedett saját körmeivel, annak megoldást jelenthet a műköröm, mely viselőjének ápolt külsőt kölcsönöz.

Előny vagy hátrány?
Ahhoz, hogy eldöntsük, számunkra előnyt vagy hátrányt jelent a műköröm viselése, tisztában kell lennünk körmeink egészségi állapotával.

Ha körmünk erős és egészséges, bátran viseljünk műkörmöt! A műköröm viselésének ugyanis számos előnye van:
- nem igényel különösebb ápolást, mégis rendkívül strapabíró
- nem kell órákat manikűrrel töltenünk, kezünk mégis mindig szép és esztétikus lesz
- viselőjét segít leszoktatni a körmök, illetve a köröm melletti bőr rágásáról

A műkörömmel szemben leggyakrabban hangoztatott kifogás mégis az, hogy tönkreteszi, elvékonyítja a természetes körmöt. Néhányunk körme valóban nem alkalmas a műköröm viselésére, ebben az esetben azonban a természetes köröm önmagában is gyenge. Ilyenkor ajánlatos körmeinket különböző körömápoló szerekkel, olajokkal és vitaminokkal erősíteni.

 

Tipp vagy épített köröm – melyiket válasszuk?
A műköröm egyik alapvető fajtája a tippes köröm. Tippes köröm elsősorban azoknak ajánlott, akiknek körmei túl rövidek ahhoz, hogy a manikűrös építsen rá.
A folyamat első lépése a körmök felületének felbolyhozása, amely finom szemcséjű reszelővel történik. Ezután zsírtalanító és gombaölő folyadék kerül a körmökre, majd következik a megfelelő nagyságú tipp kiválasztása. Miután a manikűrös felragasztotta a tippet, megfelelő hosszúságúra vágja, majd formázza. Ezután vékony zseléréteget kerül a körömre, amelyet a minta elkészítése, majd egy vastagabb zseléréteg követ. A zselé megszilárdulását az UV lámpa fénye biztosítja.

A műköröm másik alapvető fajtája az épített köröm. Épített köröm bárkinek ajánlott, akinek körme megfelelő erősségű és hosszúságú az építéshez. Az épített köröm elkészítésének első lépései közé szintén a bolyhozás, a zsírtalanítás és a gombaölő folyadék felkenése tartozik.

Ebben az esetben azonban tipp helyett egy sablon kerül a természetes köröm alá, amely a köröm meghosszabbítását szolgálja. Ezután építő zselé kerül a természetes körömre, majd következik a hossz meghatározása és a formázás. Miután a minta is elkészült, egy vastagabb zseléréteg következik, amely az UV lámpa fénye alatt szilárddá válik. Utolsó lépésként a manikűrös eltávolítja a sablont, majd átlátszó lakkal vonja be a körmöt, így biztosítva annak fényességét.

 

Visszafogottság kontra merészség
Az, hogy rövid, visszafogott és elegáns, vagy éppen hosszú, merész és extrém körmöket készíttetünk, csak rajtunk múlik. Fontos ugyanis, hogy a műköröm semmiképp ne jelentsen akadályt munkánk, mindennapi feladataink elvégzése során, és ne legyen balesetveszélyes. A legfontosabb azonban, hogy illeszkedjen személyiségünkhöz, és leljük örömünket viselésében!
 

 

Oldalak

Fashion&Beauty
Lifestyle
Már unod a megszokott kávézást reggelente? Mutatunk egy tippet, amivel alaposan fel tudod dobni az ízét!
Home&Design
A nyár a kerti partik és a közös, késő esti, kinti iszogatások évszaka, így nem meglepő, ha benned is feltámad a vágy, hogy gyönyörűvé és hangulatossá varázsold az atmoszférát odakint - még az évszak...
Fashion&Beauty
A rövidebb fazonú frizurák már egészen hosszú ideje töretlenül népszerű trendet képviselnek, ezúttal egy különös nevű bob vált a hölgyek kedvencévé.