Fashion&Beauty

A 4 leghatékonyabb bőrmegújító kezelés őszre

Nem titok, hogy a nyári hónapok alatt rengeteg negatív külső behatás éri bőrünket, melyek mind-mind megviselik az arcunkat: ráncok, pigmentfoltok és szárazság léphet fel. Éppen ezért ajánlott ősszel alávetni magunkat pár bőrmegújító kezelésnek, hogy a karácsonyi fotókról már üde és friss arc mosolyogjon vissza ránk.

Miért ősszel?

Egyrészt az ősz a megújulás időszaka, így mikor máskor vágnánk bele a fejszénket külsőnk felfrissítésébe, mint ekkor. Másrészt léteznek úgynevezett fényérzékeny kezelések, melyeket kifejezetten csak az őszi-téli időszakban ajánlott végezni, hiszen a nyári erős napsugárzás nem tenne jót a frissen kezelt bőrnek, illetve a bőr regenerálódásához hosszabb idő szükséges. Ilyen fényérzékeny kezelés a kémiai bőrhámlasztás, az IPL és a lézer. Az alábbiakban igyekeztünk összefoglalni, hogy mit kell erről a 3 őszi bőrmegújító arckezelésről tudni.

Kémiai bőrhámlasztás

Mi a kezelés menete?

Kémiai anyaggal (pl.: glikol-, szalicil-, triklórecetsav) eltávolítják a bőr legfelső, károsodott rétegét, az elhalt hámsejteket. Ezzel kontrollált sebgyógyulást indítanak be, így késztetve a bőrt megújulásra és kollagén átrendeződésre. Ennek eredménye, hogy simább felszínű és frissebb látványú bőr nő az eltávolított réteg helyére. Megkülönböztetünk felszínes, középmély és mély hámlasztást is: kozmetikai szalonokban felszínes hámlasztást lehet igénybe venni, középmély és mély hámlasztást pedig csak orvos végezhet. Az előrehaladott állapotban lévő pigmentfoltok kezelésére általában középmély hámlasztást szoktak alkalmazni.

Milyen eredmény várható utána?

Megújult, puha, üde arcbőr, de a végső eredmény az egyéni hegesedési hajlamtól függ.

Hány kezelés szükséges?

Kúraszerűen megközelítőleg 6 alkalom ajánlott, heti 2-3 alkalommal.

Milyen probléma esetén javasolt a kémiai hámlasztás?

Napfénykárosodott vagy pattanásos bőr esetén, illetve ráncosodás kezelésére is használatos. Rozáceás bőr esetén viszont nem ajánlott.

Nem kívánatos hátrányok?

Mivel a kémiai bőrhámlasztás során ’’leoldódik’’ a bőrt védő keratin réteg, így a bőr fokozottan érzékeny és sebezhető lesz. Esetenként szövődmények, fertőzések, allergiás reakciók felléphetnek, ezért hiperszenzitív bőr esetén érdemes bőrgyógyásszal konzultálni a kezeléssorozat megkezdése előtt. Fontos, hogy kizárólag az őszi-téli időszakban lehet ilyen kezelést elvégeztetni, amikor már nem tűz úgy a nap. Ebből az okból kifolyólag kezelés után egyrészt kötelező a fényvédő krémek használata, másrészt kerülni kell a mesterséges napozást, vagyis a szoláriumozást is.

Fájdalmas-e a kémiai hámlasztás?

Eléggé. Kezelés után húzódik a bőr, ami kellemetlen.

Fotó: pinterest.com

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Fashion&Beauty
Sztárok
II. Erzsébet szívügyének tekintette, hogy Meghan Markle beilleszkedjen a brit királyi családba, éppen ezért hajlandó volt vele kapcsolatban kivételt tenni egy fontos kérdésben.
Fashion&Beauty
Kamilla királyné ezúttal nem fenséges estélyiben vagy tekintélyt parancsoló kosztümszettben keltett nagy szenzációt, hanem egy átlagos, mégis feltűnően csinos őszi ruhában.
Lifestyle
A Halak életében újra felbukkan egy régi nagy szerelme. Hétvégi szerelmi horoszkóp!