Magyarország egymillió ember beoltására elegendő orosz vakcinát vásárol

Az engedélyekre kell várni
A moszkvai tárgyaláson kívül Kínával is előrehaladott tárgyalásokat folytat a magyar kormány, de akkor lesz onnan vakcina, ha megvan rá az engedély – mondta el a miniszterelnök. Hozzátette: Szerbiában, a Vajdaságban már használják ezt az oltóanyagot.
Orbán Viktor kifejtette, bizonyos cégeknek van vakcinájuk, de Brüsszel nem adja ki az engedélyt, miközben máshol már oltanak vele, és olcsóbb is, mint a már forgalmazott oltóanyag. A csütörtöki EU-csúcson a lengyel miniszterelnök szólalt fel a visegrádi országok nevében, és beszélt arról, hogy ha az AstraZeneca jó Nagy-Britanniában, akkor miért nem jó az európaiaknak, miért nem adják ki rá az engedélyt. De nem magyarázat kell, hanem vakcina, és ha nem jön Brüsszelből, akkor máshonnan kell szerezni, mert „az nem lehetséges, hogy azért haljanak meg magyar emberek, mert a brüsszeli vakcinabeszerzés lassú” – jelentette ki.
A kormány elrendelte egy olyan gyár felépítését is hazánkban, amely bármilyen esetben, ha képesek kifejleszteni vakcinát, sok oltóanyagot tud gyártani, és ez a gyár Debrecenben épül fel.
Ha már teljesen elvesztél az információk sokaságában, akkor itt egy kis útmutatás.
























