Hamarosan jön a védőmaszk, amibe chipet rejtettek
Aggodalomra persze semmi okunk: nem egy világméretű összeesküvés részét képezi a rendhagyó védőeszköz. Egészen más célt szolgál az említett chip, mely egyébként a koronavírus elleni helyes védekezés betartásában segíthet nekünk.
Változatos a repertoárja
Hamarosan érkezik az első védőmaszk, amely chipet tartalmaz. Aggodalomra persze nincs okunk: nem egy világméretű összeesküvés részét képezi a rendhagyó eszköz. A FaceBit névre keresztelt speciális érzékelőt egyébként az amerikai Northwestern Egyetem tudósai fejlesztették ki, és egy védőmaszkban helyezték el. A találmányt természetesen a koronavírus-járvány okozta egészségügyi krízis hívta életre. Tudvalevő - a szakemberek között szinte konszenzusnak számít ez az álláspont -, hogy a koronavírus elleni védekezés leghatékonyabb, elsőszámú eszköze az arcmaszk helyes viselése. A maszknak azonban csak akkor van értelme, ha az orrunkat és a szánkat egyaránt eltakarja.
A FaceBit nevű mikrochip pedig épp abban segít bennünket, hogy betartsuk a helyes maszkviselés aranyszabályait. Ha a maszk nem illeszkedik tökéletesen az arcunkhoz, azaz valahol nem zár, a FaceBit rögtön detektálja a problémát. Az új találmány persze nem csupán egyetlen aprócska feladat végrehajtására képes, ennél sokkal változatosabb a repertoárja. Képes lesz például mérni a pulzusszámunkat, sőt még az aktuális érzelmi állapotunkról is tűpontos képet adhat majd, ami az egészségügyi dolgozókat segítheti, hiszen így egyszerűsödhet az őket érő terhelés nyomon követése.