Fashion&Beauty

Hajápolás: minden, amit a ricinusolajas pakolásról tudni kell

Szó lesz előnyeiről, hátrányairól és helyes használatáról is.

Ricinusolaj

A ricinusolajat az ókori Rómában "Palma Christiként", azaz "Jézus kezeként" ismerték. A magból közel négyezer éve nyerik ki a folyadékot, régen - Egyiptomban, Ázsiában, de a görögöknél is - hagyományosan gyógyításra használták, belsőleg alkalmazták hashajtóként, fájdalomcsillapító gyanánt és izomlazításra. Rengeteg jótékony hatása ismert, manapság pedig a szépségipar is előszeretettel alkalmazza bizonyos termékek (natúr kozmetikumok) alapanyagaként, főként a hajápolásban.

A ricinusolajat a hajápolásban a hullás és ritkulás ellen, a szálak megerősítése miatt és a gyors növekedés végett is bevethetjük. Ezek mellett segít például a száraz, durva hajat táplálni, puhábbá varázsolni, gazdagon hidratál és tényleg jó munkát végez. Nem mindegy azonban, hogyan visszük fel a hajra, hiszen sűrű és tömény állaga van, ami - és ez a hátránya - zsírossá és elnehezültté teheti a frizuránkat. Nem szabad belőle sokat használni egyszerre, és annak ellenére, hogy ára eléggé kedvező (100 ml kb. 600 forint), elég belőle kevés is egy-egy alkalommal. Az alábbiakban egy komplett rutin alapján bemutatjuk, hogyan kell helyesen használni a ricinuspakolást úgy, hogy egészséges és ragyogó, könnyen kezelhető végeredményt kapjunk.

Lapozz, cikkünk folytatódik!

Oldalak

Fashion&Beauty
Egészség
Sajnos egyre többen küzdenek különféle ételallergiákkal, néhány közülük viszont egészen meglepő tüneteket is előidézhet.
Lifestyle
Te is olyan vagy, aki ha meglát egy pókot, sikítva kirohan a szobából, de minimum az ájulás szintű félelem és undor kerülget? Most megtudhatod, milyen üzenetet hordoznak a pókok, és a cikk elolvasása...
Fashion&Beauty
Mindannyian tudjuk, hogy az élelmiszerek egy bizonyos idő eltelte után megromlanak és az is természetes számunkra, hogy romlott ételt nem eszünk meg. De gondolkodtál már azon, vajon mennyi idő után...