Vilmos szívfacsaró ígéretet tett Dianának: a herceg végül nem tudta tartani magát a szavaihoz

Az ifjú Vilmos herceg komoly fogadalmat tett néhai édesanyjának, Dianának, ám azt, amit ígért, sosem tudta megvalósítani.
Érezte, hogy fáj az édesanyjának
Amikor 1996-ban, a hivatalos válás lezárultával a néhai Diana elveszítette a „Királyi Fensége” (HRH) címet, továbbra is viselhette a „Wales hercegnője” megnevezést, ám a protokoll szerint attól a pillanattól kezdve hivatalosan meg kellett hajolnia volt férje, az akkor még trónörökösi pozícióban lévő Károly, valamint saját fiai, Vilmos és Harry előtt is. Ám a valóságban ez a veszteség nem csupán az egykori címről szólt: szimbolikus jelentőségű, mély seb volt a szívek királynője számára, aki hosszú éveken át minden erejével azon dolgozott, hogy modernné, emberközelivé formálja át a régimódi, letűnt szabályrendszer alapján működő monarchiát. Barátai szerint a cím elvétele olyan érzés volt számára, mintha végleg kizárták volna abból a világból, amelynek egykor a szíve-lelke volt. És ekkor történt meg az, amire aligha számított: a még kamaszkorú Vilmos tett neki egy szívfacsaró ígéretet – a pillanatra Paul Burrell, Diana egykori komornyikja is jól emlékezett, aki szerint a néhai előkelőség könnyekig meghatódott nagyobbik gyermeke kedvességétől. Egy Dianához közeli ismerős pedig úgy fogalmazott: „Ez volt az egyik legszebb gesztus, amit valaha kapott Vilmostól, aki látta és érezte a fájdalmát, és minden áron enyhíteni akarta azt” – árulta el korábban az illető.


























